piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyńska „plaża” dla Piotrkowa Trybunalskiego

mm pon, 05 lipca 2021 09:19

Zawodniczki i zawodnicy GRU JUKO Piotrków Tryb. wygrali turniej piłki ręcznej plażowej w ramach wydarzenia Łomża Summer Beach Handball 2021. W finale turnieju panie pokonały 2-0 Byczki Kowalewo Pomorskie, a panowie również bez straty seta ograli UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zawody w Łomży to najwyżej klasyfikowana impreza w rankingu europejskiej federacji piłki ręcznej plażowej rozgrywana w Polsce.

Mistrzowie Polski z Łomży

mm pon, 05 lipca 2021 08:33

Świetnie zaprezentowali się Juniorzy KS PREFBET-SONAROL podczas Mistrzostw Polski w kategorii U20, rozegranych w miniony weekend w Lublinie. Tytuł Mistrza Polski zdobyła sztafeta 4x400 metrów w składzie: Bartosz Jurak, Dawid Likwiarz, Piotr Dąbrowski i Igor Duchnowski.

Plaża na Muszli i Summer Superliga w Łomży

mm nie, 04 lipca 2021 08:09

- Kocham piłkę ręczną i nie wyobrażam sobie wakacji bez emocji sportowych - opowiada nam pod parasolem ogródka gastronomicznego na Muszli Wiktoria Skorupska. 19-latka z Poznania w stroju plażowym w sobotni wieczór, po całym dniu słońca i zażartych meczów na boiskach z piasku, musi chwilę poczekać przed następną rozgrywką, bo tak nagle lunęła ulewa. Summer Superliga PGNiG to spotkanie latem ponad 200 zawodniczek i zawodników z 20 klubów, których Łomża gości dzięki inicjatywie i pracy Iwony Gryczewskiej, prezes MKS "Dwójka" Łomża. Znakomici goście - jak na przykład delegat Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Konrad Markwardt - chwalą poziom imprezy.

Pech przed Mistrzostwami Polski

mm wt, 29 czerwca 2021 10:35

Beata Trzonkowska z Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL zajęła w pchnięciu kulą 6. miejsce, a w rzucie dyskiem była 7. Niestety w wyniku kontuzji, której nabawiła się 10 dni przed startem, szczególnie w drugiej konkurencji mogła liczyć na medal.

Łobodziński drugi w biegu Górskiego Pucharu Świata

mm wt, 29 czerwca 2021 08:55

Piotr Łobodziński zajął drugie miejsce pierwszej edycji biegu Tatra Race Run. Zawodnikowi Prefbet-Sonarol wbiegnięcie na Czerwone Wierchy i zbiegnięcie zajęło 2:20:21.

Tomasz Obrycki wygrywa mistrzostwa

mm pt, 25 czerwca 2021 13:10

Tomasz Obrycki bezapelacyjne wygrał kategorię U-10 XV Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy Podlasko-Lubelskiej w szachach rozgrywanych w miniony weekend Wasilkowie.

Szachowy Dzień Dziecka - pod koniec czerwca

mm śr, 23 czerwca 2021 21:38

Zadowolone i uśmiechnięte dzieci, mnóstwo rozegranych partii, nowe przyjaźnie i gorąca atmosfera. Tak oto przebiegał Turniej Szachowy z Okazji Dnia Dziecka przeprowadzony we wtorek 22 czerwca.

Martyna Krawczyńska z rekordem Ziemi Łomżyńskiej

mm wt, 22 czerwca 2021 08:49

Martyna Krawczyńska (KS Prefbet-Sonarol) podczas mitingu kwalifikacyjnego rozgrywanego w Jeleniej Górze w swoim debiucie na 400m ppł uzyskała bardzo dobry wynik – 63.28, co jest obecnie szóstym wynikiem w kategorii U18 w kraju. To nowy rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych, ale także juniorek.

Piątuś CUP

mm pon, 21 czerwca 2021 16:11

Hanna Giżewska z Sopotu wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek w Tenisie Piątuś CUP 2021. Najwyżej rozstawiona w turnieju zawodniczka w finalne gładko pokonała Katarzynę Kliber ze Świdnika wynikiem 6:3 6:0.

Medalowi biegacze PREFBETU-SONAROL

mm wt, 15 czerwca 2021 10:15

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu PREFBET-SONAROL podczas rozegranych w Łodzi Mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach. - Nasi biegacze zdobywając 2 złote i 1 srebrny medal wygrali klasyfikację medalową tej imprezy – podsumowuje występ podopiecznych Andrzej Korytkowski.

Pływacy z UKS Butterfly walczyli na basenach w Michałowie i Warszawie

mm pon, 14 czerwca 2021 19:02

W minioną sobotę 39 młodych pływaków UKS Butterfly rywalizowało w IX Mistrzostwach Michałowa w pływaniu. Równolegle w Warszawie odbywał się finał ogólnopolskich zawodów od Młodzika do Olimpijczyka, do których zakwalifikowało się 3 reprezentantów Łomży.

Rewelacyjny skok Kasi Cychol w Białej Podlaskiej

mm pon, 14 czerwca 2021 16:46

- Katarzyna Cychol, uczennica drugiej klasy "Ekonomika" w Łomży, skoczyła w dal na odległość aż 5 metrów 53 cm i jest to jej nowy rekord życiowy, a ponadto aktualnie dziewiąty wynik Polsce w kategorii juniorek młodszych - cieszy się z sukcesu zdolnej wychowanki trener Jan Kotowski z LKS Narew Kurpiewski Łomża. - Wynik życiowy Kasi Cychol oznacza automatyczny awans na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (16-17 lat) we Włocławku pod koniec lipca. Jest to rezultat, gwarantujący jej zakwalifikowanie się do grona zawodniczek Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Klub Sportowy Elbrus Łomża wraca z Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach z medalem

mm pt, 11 czerwca 2021 11:41

W miniony weekend w dniach 04-06.06.2021 r. w Wasilkowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach. Łącznie udział brało w nich 128 zawodników. KS Elbrus Łomża reprezentowało 6 zawodników. Najlepiej z podopiecznych Vafa Mamadova zaprezentował się Tomasz Obrycki, który w kategorii do 10 lat zajął III miejsce zdobywając swój kolejny medal. Na 9 rozegranych partii Tomek zdobył 7,5 pkt. Dorobek jego to 7 wygranych partii, jedna zremisowana oraz jedna przegrana. Tomek zaprezentował się dobrze, zdobywając tyle samo punktów co zawodnik z drugiego miejsca. Dodać należy, że zwycięzca uzyskał 8 pkt. Niestety w walce o medale decydują niuanse, które potem przekładają się na końcowy wynik – podkreśla trener.

Korty Perspektywy tętnią życiem

mm cz, 10 czerwca 2021 08:09

Sezon tenisowy na kortach Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w pełni. Od miesiąca trwa kolejna, dziesiąta, jubileuszowa edycja Łomżyńskiej Ligi Tenisowej, a w miniony czwartek zrzeszeni w rozgrywkach zawodnicy rywalizowali w Turnieju Otwarcia.

Malwina Szewczyk II w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących

mm śr, 09 czerwca 2021 20:51

Malwina Szewczyk w miniony weekend wywalczyła II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Szachach Klasycznych Kobiet rozgrywanych w Rybniku. Tym samym podopieczna Akademii Szachowej Sobocińscy uzyskała nominację do reprezentowania Polski na I Mistrzostwach Europy ICCD w szachach szybkich i błyskawicznych, które zostaną rozegrane w Cordobie (Hiszpania) wiosną 2022 r.

Złota Martyna z Łomży wygrywa w Słubicach

mm wt, 08 czerwca 2021 15:02

Martyna Szulc zdobyła złoty medal w konkursie skoku w dal juniorek, skacząc na odległość 5 m 45 cm, oraz przywiozła brązowy medal za trójskok długości 11 m 57 cm. Zawodniczka LKS Narew Kurpiewski Łomża i podopieczna trenera Jana Kotowskiego triumfowała na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się od 4. do 6. czerwca w Słubicach.

Jeden weekend - dziewięć imprez

mm wt, 08 czerwca 2021 09:52

Rekordowy przede wszystkim pod względem ilości startów na zawodach lekkoatletycznych w jeden weekend zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL. - Nasi zawodnicy dosłownie rozjechali się po Polsce. Były starty na Pomorzu, w górach, na zachodzie, wschodzie i w centrum oraz w stolicy. Najważniejszy jednak dla nas start odbył się w Wielkiej Brytanii, w Birmingham na Pucharze Europy na 10 000m – zauważa Andrzej Korytkowski prezes i trener klubu.

Młodzi pływacy UKS Butterfly z medalami

mm wt, 08 czerwca 2021 09:14

Udanie zaprezentowali młodzi łomżyńscy pływacy z UKS Butterfly, którzy podczas weekendu , rywalizowali na zawodach: w Warszawie oraz Lublinie. Przy dobrze obsadzonych konkurencjach zawodnicy zdobywali medale, a niektórzy z nich poprawili swoje rekordy życiowe.

Łebkowski Akademickim Mistrzem

mm cz, 03 czerwca 2021 17:42

Kacper Łebkowski, student PWSIiP w Łomży wygrał Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym – informuje łomżyńska uczelnia.

Biedrzycki na medal

mm śr, 02 czerwca 2021 13:26

Bartłomiej Biedrzycki zawodnik UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym zajął pierwsze miejsce w deblu i trzecie w grze singlowej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Tenisie w Olsztynie.

« · «« · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · 25 · »» · »