Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 maja 2024 napisz DONOS@

Srebro, brąz i osiem rekordów życiowych

Pływacy z UKS Butterfly na ogólnopolskich zawodach „Od Młodzika Do Olimpijczyka” w Warszawie udanie reprezentowali Łomżę. Zdobyli dwa medale i aż osiem nowych rekordów życiowych.

„Od Młodzika Do Olimpijczyka” to prestiżowa impreza sportowa organizowana przez AZS Warszawa pod patronatem Ministerstwa Sportu. W tegorocznej edycji, rozgrywanej na  nowoczesnej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, udział wzięło 740 uczestników w wieku od 8 do 13 lat z 66 klubów z niemal całej Polski.

Łomżę reprezentowali wyróżniający się pływacy UKS Butterfly w składzie: Lena Aleksandrowicz (8 l.), Kaja Kurpiewska (12 l.), Filip Rudczyk (12 l.), Eliza Chrzanowska (13 l.), Amelia Piaścik (13 l.), Igor Darmetko (13 l.)

Srebrną medalistką w kategorii dziewcząt 8-letnich, w stylu grzbietowym na dystansie 50 m z czasem 0:51,52 została Lena Aleksandrowicz. Natomiast w stylu dowolnym na 50 m z czasem 0:48,15, zajęła wysokie - 5 miejsce. Dla młodziutkiej zawodniczki start na zawodach tej rangi był olbrzymim przeżyciem, z czym sobie wyśmienicie poradziła.

Filip Rudczyk  z czasem: 1:13,64 na dystansie 100 m w stylu grzbietowym - chłopców 12 lat zdobył brązowy medal, ustanawiając nowy rekord życiowy. Podopieczny trenera Bartosza Kutnego, ustanowił również „życiówkę” na 100 m w stylu dowolnym: 1:06,91.

Inni zawodnicy również popłynęli wyśmienicie, ustanawiając rekordy życiowe na dystansie 100 m:

- Eliza Chrzanowska - w stylu dowolnym:.1:10,28 

- Igor Darmetko - w stylach dowolnym: 1:02,75 i grzbietowym: 1:12,39,

- Kaja Kurpiewska - w stylu grzbietowym 1:22,07.

Z kolei Amelia Piaścik dzielnie walczyła na dystansie 100 m klasykiem i naprawdę niewiele brakowało jej do awansu do czołowej „dziesiątki” (1:27,93).

Trenerzy Tomasz Drozdowski, Bartosz Kutny oraz Katarzyna Aleksandrowicz zgodnie podsumowują, że poziom sobotnich zawodów był naprawdę wysoki, a w danych rocznikach startowali czołowi zawodnicy z Polski. O medale było naprawdę ciężko.

- Od kilku już lat zawody OMDO są jednymi z najważniejszych imprez dla młodych, perspektywicznych zawodników w naszym kraju. Łomżyńscy pływacy z roku na rok zaznaczają co wyraźniej swoją obecność, czego dowodem są nie tylko zdobyte medale, ale przede wszystkim ustanawiane rekordy życiowe, akurat na takiej imprezie. Stale zwiększająca się liczba startujących zawodników UKS Butterfly, którzy są jego wychowankami, pokazuje też, że kierunek szkolenia jest właściwy, a klub stale się rozwija. Czy z naszych młodzików wyrosną olimpijczycy? Tego nie wiem, ale głęboko wierzę, że tak będzie - podsumowuje Jarosław Szeremet, trener i Prezes klubu. 

 

Foto:
Foto: Lena Aleksandrowicz
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę