Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 stycznia 2022 napisz DONOS@

Szachiści z Drozdowa triumfują w Półfinale Wojewódzkim IMS

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach rozrywano w sobotę w "Mechaniaku" w Łomży. Zespół uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie, którego opiekunem i mentorem jest ceniony nauczyciel Artur Piasecki, zwyciężył w znakomitym stylu sportowym w kategorii klas VII – VIII.

- Zofia Faryna i Ewelina Nikonowicz oraz Piotr Karasiński i Patryk Dębnicki podczas zawodów w Łomży zremisowali tylko w dwóch spotkaniach, a w pozostałych okazali się lepsi od rywali - mówi z dumą o wychowankach, z którymi trenuje królewska grę, Artur Piasecki. - Nasza drużyna szkolna,  zajmując I miejsce, zapewniła sobie również awans do Finału Wojewódzkiego IMS, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Białymstoku.  

Zdaniem Pana Piaseckiego, bardzo dobrze spisali się również młodsi uczniowie z SP w Drozdowie. W Igrzyskach Dzieci dla klas IV-VI: Piotr Goleński, Marcel Wierciszewski, Dominik Tomaszewski i Gabriela Nikonowicz, sklasyfikowani zostali na miejscu IV, przegrywając pozycję medalową na podium jedynie tzw. małymi punktami. W tej kategorii najlepsi byli uczniowie z SP 10 w Łomży.

Szachy uczą myślenia i wytrwałości
Kiedy w 2001 r. Artur Piasecki zaczynał pracę pedagogiczną w Szkole Podstawowej w Drozdowie, w szachy umiała tam grać tylko jedna osoba. Z czasem krąg młodych szachistek i szachistów znacznie się rozszerzył. Jak dowiadujemy sie z rozmowy z opiekunem szkolnego koła szachowego w Drozdowie, dzieci i nastolatki z małej, wiejskiej szkoły nie mają wielkich szans w rywalizacji z dużymi szkołami miejskimi w grach zespołowych, jednakże w szachach zawsze potrafią stawić czoła rówieśnikom z miasta bez kompleksów. Szachy to gra dla dwóch osób na planszy 8 na 8 pól, ucząca logicznego, strategicznego myślenia. Trzeba przy niej nauczyć się skupienia nad ruchami rywala i własnymi odpowiedziami i zagrywkami, co wymaga kilku lat wytrwałego treningu.

W kategorii szkół średnich zwyciężyła drużyna I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży: Monika Marcińczyk, Michał Karwowski, Maksymilian Kucharski, Michał Karwowski, Igor Podstolski. Licealiści zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego, zaplanowanego na 4. grudnia 2021. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146    

Foto:
Foto:
Foto: Reprezentanci SP Drozdowo z opiekunem Arturem Piaseckim

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę