Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Medale w badminitonie dla Szkoły Podstawowej w Kupiskach

Rakieta w ręce, świst lotki w powietrzu i siatka na wysokości półtora metra w poprzek boiska około 12 metrów długości i 6 metrów szerokości to elementy rywalizacji na meczach "babingtona". Finał Wojewódzki w Badmintonie Igrzysk Dzieci odbył się w Białymstoku. Zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach zdobył 2. miejsce na podium, a dziewcząt - 3. miejsce.

- Podczas mistrzostw bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna chłopców, w składzie: Piotr Kania, Piotr Świerczewski, Jakub Pawelczyk i Maciej Zysk, ponieważ wywalczyli drugie miejsce po zaciętej walce z drużyną SP 28 w Białymstoku - komentuje sukcesy swoich wychowanków ich nauczyciel wychowania fizycznego Adam Wszeborowski. Tym samym, SP 28 zajęła na podium 3. miejsce. Tradycyjnie triumfowała SP 32, białostocka szkoła sportowa, gdzie trenuje sie badmintona.

Niepokonana białostocka SP 32 była również poza zasięgiem w rywalizacji dziewcząt. - W walce o 2. miejsce nasze dziewczęta przegrały z rówieśniczkami ze Społeczną SP 3 w Białymstoku - opowiada trener zawodniczek SP Kupiski: Katarzyna Dziedzicka, Natalia Junkiewicz, Olga Lemańska i Maja Niksa. Uczestniczki i uczestnicy Igrzysk Dzieci uczą się w 5. lub 6. klasie, a w badmintona grają od klasy 4. lub 5. Adam Wszeborowski przygotowywał obie reprezentacje podczas lekcji wf, na zajęciach SKS i w każdej chwili, gdy tylko dzieci miały ochotę pograć i trenować w wolnym od lekcji czasie.

Zawodnicy z drużyny muszą wygrać 4 mecze 
Aby stanąć na podium mistrzowskim, trzeba się napracować podczas rozgrywek. W drużynowych szrankach wyglądało to następująco: zawodnicy grali trzy mecze z przeciwnikami jeden na jednego i jeden mecz w deblach. Zależnie od wyników (np. 4 : 0 lub 3 : 1 albo 2 do 2) wyłaniano zwycięzcę bądź kontynuowano następne mecze: singla i debla, żeby jedna z drużyn zdobyła 4 punkty wiktorii. Pojedyncza rozgrywka toczy się do zdobycia przez któregoś z zawodników 11 punktów, co zajmuje zwykle od kilku minut do 10 lub kilkunastu, zależnie od poziomu zawodniczego i szczęścia w grze.

Oprócz srebrnego i brązowego medalu na Igrzyskach Dzieci, SP w Kupiskach zdobyła też brązowy medal w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w których rywalizowali uczniowie klas 7. i 8. Drużynę walecznych dziewcząt z SP w Kupiskach: Zuzanna Jakubiak, Maria Jankowska, Nikola Niksa i Angelika Świerczewska, pokonały rywalki z SP w Juchnowcu. Zwyciężyła SP 32 Białystok. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146     

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę