Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Taekwondziści AS "Medyk" na podium Pucharu LZS

Młodzi zawodnicy Akademii Sportu "Medyk" w Łomży trenują po 3 razy w tygodniu, dzięki czemu najwytrwalsi i najwaleczniejsi z nich zdobywają cenne medale i stają na podium w regionie. Tak było w weekend. - Nasza 10-osobowa reprezentacja wzięła udział w Pucharze Ludowych Zespołów Sportowych w Taekwondo Olimpijskim w Olecku - informuje z dumą Paweł Remiszewski, trener i opiekun adeptów medalistów.

- Nasi zawodnicy wystartowali w trzech kategoriach: dzieci - 8 i 9 lat, młodzik - 10 do 11 lat i kadet - od 12 do 14 - opowiada trener Remiszewski. - W każdej z tych kategorii zawodnicy AS "Medyk" stawali na podium zawodów Pucharu LZS. 

W kategorii dzieci Albert Bakunov zdobył złoty medal, zaś Szymon Bagiński - medal srebrny. Wśród młodzików zabłysnął Oskar Borkowski, który wywalczył srebrny medal, natomiast jego klubowy kolega Alan Grądzki zasłużył na krążek brązowy. 12-letni kadet Bartosz Jadacki sięgnął po złoty medal, więc można mieć nadzieję, że nie on jeden z łomżyńskich medalistów jeszcze nieraz stanie na medalowym podium. Może pójdą w ślady mistrza 24-letniego Karola Robaka z Poznania... 

Troska o bezpieczeństwo 
Trener Paweł Remiszewski prowadzi z zawodnikami zajęcia techniczno-taktyczne, motoryczne i z walki sportowej. Czas walki dzieci wynosi 2 rundy po 1 minucie; młodzicy i kadeci rywalizują 2 rundy po półtorej minuty. Zawodnicy mają na sobie ochraniacze. Podczas zawodów zaopatrzeni są w czujki systemu elektronicznego, zliczającego punkty, kiedy trafia się w korpus i kask na głowie rywala - uderzenia w głowę dzieci są zabronione. Praktycznie wygląda to tak, m.in., że walczący mają skarpetki z czujkami, wychwytywanymi przez system w razie nawet delikatnego muśnięcia przeciwnika. Zdaniem trenera AS "Medyk", skoro taekwondo zostało sportem olimpijskim, to jest bezpieczne, jeśli prawidłowo założone są kaski i ochraniacze ciała, w tym suspensorium. Ważne są również czyste metody walki i czytelne reguły fair play oraz odpowiedzialnego zachowania.

Podczas Pucharu LZS w Olecku, 5- i 6-latki startowały w konkurencjach sprawnościowych. Mogłyvwykazać się szybkością i liczbą uderzeń na czas oraz trafnością uderzenia w wyskoku.

Akademia Sportu "Medyk" działa od 2014 r. i kontynuuje tradycje MKS "Medyk", założonego i prowadzonego przez Jerzego Millera, którego wychowankiem jest trener Paweł Remiszewski. 

Mirosław R. Derewońko 

tel. red. 696 145 146

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę