Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Lodowisko MOSiR czeka na łyżwiarzy

- Ponad 70 osób w środę od godziny 14. 35 do wieczora o 21. jeździło na łyżwach na otwartym dla wszystkich chętnych lodowisku Biały Orlik - mówi Kamil Walczyk, kierownik działu organizacji imprez i marketingu MOSiR w Łomży. - Planowaliśmy uruchomić lodowisko na Mikołajki, lecz to uniemożliwiła mała usterka układu chłodniczego. Bilety zwykłe, zależnie od pory, są po 6, 7 i 9 zł.

Według planu, lodowisko ma działać do końca lutego 2022 r. Na tafli przy ulicy Katyńskiej zmieści się nawet i 100 osób, ale przepisy antycovidowe ograniczają liczbę uczestników o połowę. Jeśli na lodzie przebywa 50 procent kompletu, to następni chętni mogą się poślizgać po złożeniu słownego oświadczenia, że są zaszczepieni.
- Obecnie mamy temperaturę lekko minusową i taka jest idealna dla utrzymania dobrego stanu tafli, jednak i przy lekko plusowej dobrze zamrożona tafla wytrzyma dzień czy dwa - wyjaśnia kierownik Walczyk.
Dzieci do 7. roku mogą się ślizgać pod opieką osoby dorosłej. Początkujący mogą wspomóc się "pingwinami", ułatwiającymi naukę i dającymi poczucie bezpieczeństwo. Na lód nie wolno wchodzić w samych butach, bo tafla jest zbyt śliska i groziłoby to upadkiem. Istnieje możliwość wypożyczenia łyżew za 5 zł; za 6 zł można swoje łyżwy naostrzyć.

Bilety online kupuje się z zakładki na stronie MOSiR, co pozwala na rezerwację tercji. Bilet online jest dla osób z aktualnym certyfikat szczepienia Covid-19. Ceny w kasie zależą od pory: do godziny 15. 30 w dni powszednie  bilet zwykły kosztuje 6 zł (ulgowy 5 zł); po 15. 30 zwykły 7 zł (ulgowy 6 zł); w weekendy i święta 9 zł (7 zł). Lodowisko czynne jest od 9. 30 od 21. Tercja jazdy wynosi 50 minut z przerwami technicznymi na czyszczenie lodu i zbieranie śniegu od 20 minut do 45 minut. Obsługę lodowiska tworzą 3 osoby: jednak w kasie, druga w wypożyczalni i pracownik techniczny.  

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę