Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Oszust podający się za dziennikarza wyłudził od różnych urzędów ponad sto tysięcy złotych.

Do Sądu w Grajewie trafił akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu Ryszardowi G. Mężczyzna, podając się za dziennikarza wyłudził prawie od 80 urzędów miast, gmin i podmiotów gospodarczych ponad 100 tys. złotych za tzw. usługi promocyjne. Ryszard G. ma wyższe wykształcenie dziennikarskie, ale nigdy nie pracował w żadnej redakcji. Jest właścicielem jednej z olsztyńskich firm.

Jak informuje Jan Karwowski z Prokuratury Okręgowej w Łomży, kręcił filmy promocyjne o powiatach, kierował się do Urzędu Miejskiego do Wydziału Promocji i informował o korzyściach płynących z nagrania filmu. Po zebraniu pieniędzy a nawet zrealizowaniu przez wynajętych ludzi wstępnych zdjęć, żeby odebrać pozostałą część pieniędzy, mężczyzna znikał i w innym powiecie według tego samego scenariusza rozpoczynał swoją działalność. Działał w całym kraju. Wśród poszkodowanych są także samorządy z naszego regionu: Ełk, Prostki, Kruklanki, Giżycko i Grajewo. Ryszard G. za oszustwa był karany już 14 razy. Pierwszy raz w 1966 roku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę