Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Giertych zablokował uczniom dostęp do strony Kurii Łomżyńskiej

Główne zdjęcie
Roman Giertych

Wprowadzony do polskich szkół przez ministra edukacji Romana Giertycha program „Beniamin” blokuje uczniom dostęp nie tylko do stron pornograficznych, ale także do najpopularniejszych serwisów chrześcijańskich, a nawet treści ze strony internetowej Kurii Łomżyńskiej - twierdzi „Metro”.

Komputerowy program na podstawie określonych przez użytkownika słów kluczy ma blokować uczniom dostęp do stron internetowych dla dorosłych, a także m.in. takich, które nawołują do nienawiści, np. na tle rasowym. Co ciekawe, wśród golizny i faszyzmu na indeksie znalazł się m.in. serwisy Ekumenizm.pl.
- Ku naszemu zdumieniu za stronę niebezpieczną program uznał naszą podstronę o Benedykcie XVI - dziwi się Kazimierz Bem, współtwórca serwisu Ekumenizm.pl.
Zakazane przez "Beniamina" są też poszczególne podstrony znanego chrześcijańskiego wortalu Kosciol.pl, forum serwisu Wiara.pl, a nawet część serwisu kurii łomżyńskiej. Dlaczego? Nikt z łomżyńskiej kurii nie ma pojęcia, o co chodzi – pisze „Metro”.
Zaskoczeni są też twórcy zakazanej witryny Jezus.pl. - Treści, które umieszczamy na naszej stronie, z pewnością nie działają na psychikę młodych ludzi szkodliwie, mówi dziennikowi Piotr Wasilewski.
A dlaczego program Giertycha blokuje informacje o papieżu? - Najprawdopodobniej dlatego, że Benedykt XVI sporo wypowiadał się o pedofilii, a program, widząc to słowo, zablokował całą podstronę - podejrzewają informatycy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę