Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

W ŁKS-ie szukają pieniędzy

Piłkarze beniaminka II ligi z Łomży wygrali trzy ostatnie mecze rundy jesiennej, ale radość trwała krótko. Od strony organizacyjnej w ŁKS-ie nic się nie zmienia. Zespół wciąż narzeka na zaległości w wypłatach, nie dostali m.in. dwóch pensji. - Jeżeli te pieniądze nie zostaną nam szybko wypłacone, to ja nie widzę sensu, by tutaj zostawać - mówi wprost Czesław Jakołcewicz, trener ŁKS-u. - Nie wiem też, jeśli nawet zaległości zostaną uregulowane, to czy będą jakieś pieniądze na transfery, a te są niezbędne.


Prezes klubu Stanisław Kaseja jak zwykle uspokaja, że zaległości zostaną uregulowane. Nie potrafi tylko powiedzieć, skąd weźmie na to pieniądze. - Mam nadzieję, że do 20 grudnia znajdziemy jakieś rozwiązanie sytuacji. Nie dopuszczam do siebie myśli, by mogło być inaczej - stwierdza tylko.
Piłkarze z utęsknieniem czekają na 20 grudnia, ale kilku z nich liczy po cichu, że w tym czasie pieniędzy z ŁKS na ich kontach... nie przybędzie. Wtedy bowiem zaległości urosną do trzech miesięcy i zawodnicy będą mogli wystąpić do Polskiego Związku Piłki Nożnej o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. Większość z nich nie wierzy, że sytuacja w Łomży gruntownie się poprawi.
- Znając życie, pewnie działacze część zaległości uregulują przed 20 grudnia, bo inaczej niczego nie zarobią na naszych transferach - mówi jeden z graczy, który prosi o anonimowość.
Propozycje z innych klubów ma kilku zawodników ŁKS-u. Mariuszem Marczakiem i Rafałem Bałeckim interesuje się Jagiellonia. Krzysztof Janicki był ostatnio na testach w Górniku Zabrze (klub ten został na razie ukarany półrocznym zakazem transferów). Do tej pory więc jest pewne, że w przyszłym sezonie w Łomży nie zagrają: Maciej Lesisz i Piotr Petasz. Obu skończył się okres wypożyczenia - odpowiednio z Radomiaka i Ruchu Chorzów.
Z ŁKS-u miał też odejść Łukasz Jasiński, który jest piłkarzem płockiej Wisły. Do Łomży został wypożyczony do końca czerwca, ale w umowie znalazł się zapis umożliwiający powrót do Płocka już teraz.
- Łukasz był w Wiśle, zagrał mecz w Pucharze Ekstraklasy, ale powinien pozostać z nami, bo nie przekonał do siebie trenera Csaplara - wyjaśnia Jakołcewicz, który rozgląda się też za wzmocnieniami. Interesuje się przede wszystkim młodymi zawodnikami. Szkoleniowiec planuje ściągnąć do Łomży dwóch piłkarzy Lecha Poznań. Jednym z nich jest 19-letni środkowy obrońca Krzysztof Strugarek, który w tym sezonie grywa w III-ligowych rezerwach, ale ma za sobą debiut w ekstraklasie (w poprzednim sezonie zagrał w trzech spotkaniach).
- Jest to lewonożny piłkarz, reprezentant Polski juniorów, który grał w ostatnich mistrzostwach Europy U-19 - mówi Jakołcewicz. - Myślę, że powinien pasować do naszej kadry, ale muszę najpierw wiedzieć, jaka jest sytuacja finansowa ŁKS-u.

Źródło: Gazeta Wyborcza


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę