Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

ŁKS wyjdzie z opresji?

Przyjęciem rezygnacji trzech z sześciu członków zarządu klubu, i powołaniem na zwolnione miejsca dwóch nowych zakończyło się Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. To rozwiązanie tymczasowe. Docelowo ma zostać powoła Sportowa Spółka Akcyjna, która przejmie drugoligową drużynę ŁKS-u.

Kłopoty finansowe ponownie stały się przyczynkiem do zachwiania w ŁKS-ie. Przed dwoma tygodniami – wobec braku możliwości zapewnienia finansowania klubowi - do dymisji poddał się cały sześcioosobowy zarząd ŁKS-u. Dymisji jednak wówczas nie przyjęto, lecz Walne przerwano na dwa tygodnie, w czasie których próbowano znaleźć pieniądze na załatania dziury. Wczoraj podczas sesji Rady Miasta, po wielu prośbach działaczy klubu i radnych, pomoc finansową klubowi zadeklarował prezydent Jerzy Brzeziński. Z kasy miasta ma zostać wygospodarowane około 120 tys zł, dzięki czemu drugoligowa drużyna Łomży będzie mogła rozegrać do zimy jeszcze dwa mecze.
Po deklaracji prezydenta sytuacja w klubie tymczasowo „stabilizuje się”. Wieczorem, podczas drugiej części Walnego ŁKS-u, trzech członków zarządu, którzy złożyli wcześniej swoje dymisje -  prezes Stanisław Kaseja, Daniel Puławski i Leszek Gołaszewski wycofali je, aby umożliwić drużynie ŁKS-u dalszą grę w lidze.
Wobec braku na sali trzech pozostałych członków zarządu (K. Choiński, Cz. Filipkowski i T. Kurpiewski) uznano, że ich rezygnacje są wiążące i przyjęto je. Na zwolnione miejsca do zarządu klubu powołano Wojciecha Rode i Sławomira Stanisławskiego.
Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach mają być prowadzone prace nad powołaniem Sportowej Spółki Akcyjnej, która już od rundy wiosennej miałby przejąć prowadzenie drugoligowej drużyny ŁKS-u.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę