Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Stanowisko Zarządu ŁKS w sprawie odsunięcia Grzegorza Lewandowskiego od zespołu ŁKS-u Browar Łomża

W związku ze wszystkimi doniesieniami i artykułami, które ukazały się w środę w prasie oraz na portalach internatowych pragniemy ustosunkować się do całej sytuacji. Powodów odsunięcia Pana Grzegorza Lewandowskiego było kilka. Pierwszym i naszym zdaniem najważniejszym były słabe wyniki sportowe zespołu w ostatnim okresie. Zdobycie zaledwie 2 punktów w 5 ostatnich meczach nie są zadowalające. Po drugie są to stale powtarzające się negatywne wypowiedzi Pana Lewandowskiego dotyczące Zarządu i organizacji Klubu. Trener przed podjęciem pracy dobrze wiedział w jakim klubie będzie pracował i na jakich warunkach, więc nie możemy zrozumieć tych wypowiedzi.


Kolejną kwestią jest podejście Pana Lewandowskiego do pracy z zespołem i wypowiedzi na temat piłkarzy. Mówienie, że w kadrze ŁKS-u jest tylko kilku zawodników, którzy nadają się do gry w II lidze negatywnie wpłynęło na nastawienie zespołu. Także przypisywanie sobie na forum publicznym całego splendoru po wygranych oraz totalna krytyka zespołu po porażkach również nie jest czynnikiem motywującym.
Odnosząc się bezpośrednio do wypowiedzi Pana Lewandowskiego już po odsunięciu go od I zespołu ŁKS-u mamy pewne zastrzeżenia.  Wręczając mu pismo z informacją o odsunięciu chcieliśmy dać sobie czas na przemyślenia. Nie uważaliśmy za konieczne wystosowanie od Pana Lewandowskiego pisma z zarzutami. Oficjalna lista zarzutów staje się bowiem zawsze przyczynkiem do podjęcia kroków dyscyplinarnych. Trener został też zobowiązany przez Pana Prezesa do sporządzenia sprawozdania za okres swojej pracy trenerskiej, a także opracowania kompleksowego programu dalszej pracy i koncepcji budowy zespołu na rundę wiosenną. Dopiero po ocenie tego sprawozdania Zarząd podejmie decyzję o przyszłości Pana Lewandowskiego jako trenera. Poprosiliśmy go o przyjęcie decyzji Zarządu po męsku. Jednak to, co Pan Lewandowski powiedział na łamach prasy pokazuje, że nie potrafi przyjąć słów krytyki z godnością.
Nie tylko ton wypowiedzi, ale pewne fakty, które Pan Lewandowski przytoczył w wypowiedziach są nieprawdzie. Nieprawdą jest, że Klub wypłacił mu jedynie 3 000 zł. Ma on, tak jak wszyscy zawodnicy ŁKS-u, zaległości sięgające ok. 3 tygodni. Także kwestia mieszkania jest ujęta przez Pana Lewandowskiego niewłaściwie. Otrzymał on mieszkanie po trenerze Makowieckim i było one opłacane z góry, więc nie było możliwości, żeby było nie opłacone. Mieszkanie rzeczywiście było nieduże, ale za to komfortowo wyposażone. Ustaliliśmy na początku z Panem Lewandowskim, że mieszkanie przeznaczone jest tylko dla niego i nikt poza trenerem nie mógł w nim mieszkać. Taki warunek miał również właściciel mieszkania. Na takich warunkach miało to wyglądać do końca roku, a od nowego roku Klub obiecał znaleźć mu większe mieszkanie, żeby mógł zamieszkać z rodziną. Trener nie wywiązał się z umowy i sprowadził rodzinę do siebie, za co właściciel chciał go usunąć z mieszkania.
Poza przytoczonymi powyżej przyczynami odsunięcia Pana Lewandowskiego od I zespołu dochodzi jeszcze jedna kwestia. Chcielibyśmy dokonać oceny umiejętności wszystkich zawodników naszego zespołu „świeżym okiem”. Dlatego też treningi oraz ostatni mecz poprowadzi związany do lat z ŁKS-em, trener juniorów Pan Dariusz Kossakowski.
Podsumowując, Zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego informuje, że na podstawie przytoczonych wyżej argumentów rozważa rozwiązanie kontraktu z Panem Grzegorzem Lewandowskim.

Zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę