Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Szczęśliwa siódemka Duetu Trio na Jazz Juniors w Krakowie

Główne zdjęcie
Paweł Lipski

A ściślej mówiąc: trzymamy kciuki, żeby taką okazała się data 7 grudnia, kiedy łomżyńskie Trio Lipski-Starachowski-Lipski wystąpi w koncercie finałowym Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych. I żeby nasi synkopujący nastolatkowie wypadli najlepiej spośród siedmiu zakwalifikowanych do finału.

Marek Lipski
Marek Lipski
Przemysław Starachowski
Przemysław Starachowski
 
Jazz Juniors to jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. W tym roku odbywa się 30. edycja konkursu, wyłaniającego najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia.
Na scenie krakowskiej Rotundy zaczynali karierę najwięksi polskiego jazzu, a wśród nich: Leszek Możdżer, Krzysztof Ścierański, bracia Pospieszalscy czy zespoły: New Presentation, Walk Away i Miłość.
Czy pianista Paweł Lipski (lat 17), perkusista Przemysław Starachowski (16) i basista Marek Lipski (15) zdobędą uznanie jurorów...? Czy właśnie jesteśmy świadkami historycznego przełomu na ich drodze twórczej...? Czy pierwszy w historii Jazz Juniors zespół jazzowy znad Narwi spodoba się w królewskiej stolicy nad Wisłą...?    

Paweł i Przemek debiutowali w walentynki 2005 r. jeszcze bez Marka koncertem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Łomży, gdzie każdego uczą (kolejno): fortepianu prof. Dorota Czarnecka, instrumentów perkusyjnych prof. Zbigniew Lange i także fortepianu prof. Lena Prokopienko. Potem Paweł z Przemkiem latem uczestniczyli w Międzynarodwoych Warsztatach Jazzowych w Puławach (w tym roku już z Markiem). Wystąpili ze znakomitym koncertem "Kalendarz liturgiczny na jazzowo" w lipcu br. z inicjatywy Jacka Szymańskiego podczas oraganizowanych przez niego Muzycznych Dni Drozdowo-Łomża. Paweł w tym roku jest maturzystą I LO i kończy szkołę muzyczną; Przemek to pierwszoklasista III LO, a Marek - trzecioklasista gimnazjum nr 6.
W krakowskiej Rotundzie 7 grudnia wystapią: TRIO LIPSKI/STARACHOWSKI/LIPSKI, PIOTR BUDNIAK QUINTET i SNUB CUBE. 8 grudnia: DAWID TROCZEWSKI TRIO, THE FELLOWS QUINTET, LEVITY i PRL. Oceniać ich będzie uury konkursu finałowego: Marek Bałata, Piotr Baron, Bogdan Chmura, Wojciech Groborz, Antoni Krupa i Marek Stryszowski.
Nie zapeszajmy, trzymajmy kciuki, wzdychajmy pobożnie...
Mirosław R. Derewońko
210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę