Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Dyrektor OKE Helena Sutyniec odwołana

Potwierdziły się informacje z ubiegłego tygodnia. Helena Sutyniec dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży została odwoła z zajmowanego stanowiska. - Dzisiaj przychodząc ze zwolnienia lekarskiego zapoznałam się z pismem w którym zostałam odwołana w dniu 26 listopada z funkcji dyrektora OKE w Łomży – mówi była już dyrektor łomżyńskiej OKE Helena Sutyniec. Póki co nie ma jeszcze jej następcy. Najprawdopodobniej będzie nim Waldemar Kurpiewski z Zambrowa.


- Nie jest mi żal, bo pozostawiam w dobrej kondycji placówkę, jedyne co mogę powiedzieć to sam sposób rozstania się z tym stanowiskiem budzi mój niepokój – podkreśla Helena Sutyniec. - Ten niepokój nie dotyczy tylko mojej osoby, ale przede wszystkim pewnej kultury politycznej, pewnej kultury postępowania. Nie może być tak, że przyjeżdża dwóch młodych ludzi, bardzo młodych, z pismem o odwołaniu mnie ze stanowiska... i zachowując się w sposób bezczelny - bo tak można powiedzieć gdy zmusza się pracowników do wykonania takich czynności do których oni są nieupoważnieni pod kierownictwem tych panów. I temu powinniśmy postawić zdecydowany sprzeciw - dodaje.
Helena Sutyniec kierowała łomżyńską OKE od chwili powstania placówki. Jak mówi zaczynała z pożyczonym biurkiem i krzesłem, by teraz doprowadzić placówkę do poziomu jednej z najlepszych w kraju.  Była dyrektor podkreśla, że nie była przywiązana do stanowiska i że Minister Edukacji zgodnie ze swoimi kompetencjami mógł ją odwołać.   
- Zawsze byłam przygotowana do tego, że nie będę pełniła tej funkcji do końca życia. Wiedziałam, że powinnam odejść na emeryturę w 2007 roku i przygotowywałam się na to - mówi Helena Sutyniec. - Chciałam aby placówka była profesjonalnie prowadzona. (...)  Jest to instytucja troszeczkę inna niż każda inna – dodaje. - Nie da się wskoczyć do jadącego pociągu tak od razu, to trzeba dojrzewać razem z tą placówką – podkreśla była dyrektor.
Odnosząc się do informacji o swoim następcy Helena Sytuniec odpowiada, że nie zna oficjalnej decyzji w tej sprawie nie zna.
- Wiem tylko, że złożył pan Waldemar Kurpiewski podanie datowane na 24 listopada z prośba o zatrudnienie na stanowisku pedagogicznym w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej informując że poinformował swoją dyrektorkę (Kurpiewski był wicedyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie – dop. red.) o wzięciu urlopu do pracy w OKE i z adnotacją do wiadomości pana ministra Orzechowksiego (Sekretarz Stanu w MEN Mirosław Orzechowski – dop. red).


zobacz też: OKEy dyrektor Kurpiewski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę