Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Gaz pieprzowy w łomżyńskiej szkole

Sześć osób - uczniowie i nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży trafiło wczoraj po południu na oddział przyjęć łomżyńskiego szpitala. Wszyscy skarżyli się na bóle i zawroty głowy. To najprawdopodobniej efekt rozpylenia w szkole gazy pieprzowego. Wezwani na miejsce strażacy ewakuowali uczniów i pracowników szkoły, a popołudniowe lekcje zostały odwołane.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.00. Z informacji dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży wynika że gaz rozpylono na korytarzu na pierwszym piętrze budynku przy ul. Zielonej 21.  
Wezwani na miejsce zdarzenia strażacy ewakuowali budynek. Pomocy udzielili trzem osobom, które skarżyły się na zawroty głowy.  Później okazało się, że poszkodowanych jest więcej. W sumie karetki pogotowia na izbę przyjęć łomżyńskiego szpitala zabrały sześć osób – pięciu uczniów i nauczyciela. 

Trzy uczennice zostały zatrzymane przez lekarzy na obserwacji pozostali poszkodowani wrócili na noc do domu.Gaz pieprzowy wywołuje uczucie silnego pieczenie, połączonego z trudnością oddychania i utrzymania równowagi. W Polsce nie jest sklasyfikowany jako broń, więc jest dostępny dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia bez jakichkolwiek ograniczeń.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę