Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomżyńskie koncerty... w Warszawie!

Główne zdjęcie
Łomżyńska Orkiestra Kameralna na Rynku w Łomży

Koncertem w Katedrze Warszawsko-Praskiej pw. Św. Floriana Łomżyńska Orkiestra Kameralna uświetniła w niedzielę wieczorem II Międzynarodowy Festiwal Musica Sacra. Łomżyńscy kameraliści pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego tego samego dnia po południu zakończyli również drugi Jesienny Festiwal Muzyczny Sacrum et Musica, ale... w Katedrze pw. Św. Michała Archanioła w Łomży! Jak to możliwe...?

Powodzenie przedsięwzięcia i zgranie go w czasie możliwe było dzięki zaangażowaniu do współpracy tych samych solistów i tego samego chóru oraz wykonaniu tego samego utworu. Requiem opus 48 Gabriela Faure kunsztownie zaśpiewali: solistka Teatru Wielkiego w Łodzi Anna Jaremus i baryton występujący w Teatrze Wielkim w Warszawie Ryszard Cieśla. Towarzyszyli im Chór Katedry Warszawsko-Praskiej pod kierownictwem Pawła Januszewskiego i właśnie nasza orkiestra.
- Byliśmy zachwyceni gorącym przyjęciem w stolicy - powiedział Jan Miłosz Zarzycki. - A do tego wyniosła, monumentalna i przepiękna Katedra Św. Floriana dodawała kunsztowi artystów niepowtarzalnego nastroju. Była wypełniona słuchaczami, którzy dziękowali nam oklaskami na stojąco. To zaszczyt i sukces móc występować w takich miejscach!
Warto podkreślić, że takie występy muzyków ŁOK są znakomitą wizytówką grodu nad Narwią w grodzie nad Wisłą. Przypomnijmy, że kameraliści z Łomży koncertowali ostatnio, m.in., w ogrodach pałacu królewskiego w Wilanowie (sierpień 2005) oraz po raz pierwszy w swojej blisko 30-letniej historii w Filharmonii Narodowej (grudzień 2005). Gratulujemy!
MRD

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę