Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szkoła Podstawowa w podłomżyńskich Kupiskach otrzymała sztandar i imię Papieża Jana Pawła II.

Szkoła Podstawowa w podłomżyńskich Kupiskach otrzymała dzisiaj sztandar i imię Papieża Jana Pawła II. Placówka ma ponad stuletnie tradycje. W 1905 roku w jednej sali lekcyjnej zlokalizowanej w drewnianym budynku uczyło się około 70 dzieci. Dziesięć lat temu oddano do użytku nowy budynek z nowoczesnymi, przestronnymi klasami oraz dobrze wyposażonymi pracowniami: komputerową i językową, z salą gimnastyczną i siłownią oraz pracowniami do nauczania integracyjnego. Obecnie korzysta z nich prawie 200 uczniów.

Wraz z nadaniem szkole imienia Papieża Polaka uruchomiona została witryna internetowa szkoły. Także w Kupiskach, na placu przed kościołem pod wezwaniem. św. Jadwigi Śląskiej odsłonięty został pomnik Jana Pawła II, jako wotum parafian za pontyfikat papieża Polaka - napisano w akcie erekcyjnym. Pomnik Papieża Polaka odsłonili miejscowi przedsiębiorcy, którzy go ufundowali, a poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę