Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Wirujące zwycięstwo CTG i Maćka Dąbrowskiego!

Szalony doping, podrywający w górę olbrzymią halę sportową w Łomży. Kilkaset gardeł - trybuna widzów pełna młodzieży - dopinguje łomżan. Drugie tyle wokół areny akrobatyczno-tanecznych zmagań - 400 zawodników z całej Polski - obstaje za koszalinianami. Gdyby taka frekwencja była na wernisażach, to łomżyńska plastyka - że i wspomnę przez głównie własne zaniedbanie o literaturze - może też by zawirowała. Przestrzeń drży od rytmicznej, porywającej gigantyczną mocą muzyki. Ogłuszająca wrzawa podczas finałowego pojedynku między Crazy Twisting Group z Łomży a DMC z Koszalina.

Wreszcie po 10 minutach pojedynku jednogłośny werdykt jurorów: Crazy Twisting Group Marka Kisiela zwycięża piątą Wirującą Strefę, która w sobotę i niedzielę rozkręciła do entej potęgi senne zazwyczaj miasteczko nad Narwią. Miasteczko, które wyrasta na potęgę i jako organizator prestiżowego w kraju  konkursu, i jako zwycięzca. A do tego najlepszym freezerem Wirującej Strefy został Maciej Dąbrowski z łomżyńskiej formacji CTG! Człowiekiem, który popisał się najtrudniejszymi (dla nas, nie dla niego) figurami ze staniem na rękach z tułowiem wygiętym w łuk tak niewyobrażalny, że młodzieniec stopami prawie dotykał posadzki.
Gratulacje i (aż brak) słowa i słów podziwu. Takie to było zachwycające. Ludzie z gumy, ekwilibryści ciała, roztańczona radość - sam jeszcze nie wiem, jak to opisać, więc na razie ograniczę się do podania głównego (dla nas, łomżyniaków) wyniku. wkrótce szczegóły i bohaterowie tej świetnie pomyślanej przez Marka Kisiela i zorganizowanej przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży imprezy dla miłośników break dance i hip hopu.  

Mirosław R. Derewońko

P.S.1    Crazy Twisting Group, założona przez Marka Kisiela w 2002 r., wygrała w składzie: Robert Adamczuk, Arkadiusz Statkiewicz, Krzysztof Kowalewski, Krzysztof Dominiczak, Marcin Fabiszewski, Artur Listowski, Marek Kisiel, Maciej Dąbrowski.

P.S.2    Jedną z dziesięciu konkurencji Wirującej Strefy wygrali nasi sąsiedzi, czyli duet hiphopowy Fair Play Crew z Grajewa (w kategorii powyżej 15 lat). Tworzą go Karol Niecikowski i Rafał Kamiński. Brawo, Chłopaki! Tak wirować!
cz
nie, 15 października 2006 23:16
Data ostatniej edycji: pon, 16 października 2006 06:41:08

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę