Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Przedwyborczy dzień nauczyciela

Już w czwartek wieczorem nauczyciele z Łomży rozpoczęli świętowanie przypadającego w sobotę Dnia Edukacji Narodowej. Wieczorem w auli urzędu wojewódzkiego podczas akademii ku czci nauczycieli prezydent wręczył okolicznościowe nagrody 29 pedagogom z miejskich szkół. Nim jednak odebrali dyplomy i kwiatki, z ust wiceprezydenta ds. oświaty usłyszeli, że konieczna jest racjonalizacja wydatków na oświatę bo budżetu miasta nie stać na ciągłe dokładanie do szkół.

Wiceprezydent Krzysztof Choiński, który mówił nauczycielom o konieczności podejmowania działań racjonalizujących wydatki na oświatę podkreślał, że są one głównym element w rozchodach budżetu Łomży. Wiceprezydent dodawał, że wydatki ciągle rosną choć uczniów w szkołach jest coraz mniej. Żalił się, że ministerialna subwencja nie jest w stanie pokryć wszystkich potrzeb dlatego Łomża musi dokładać do szkolnictwa z własnej kieszeni.
- Miasto dopłaca 20% do subwencji – podkreślał Choiński, i dodawał, że stajemy przed pytaniem: Jak zapewnić dobrą szkołę wobec ograniczonych możliwości budżetu miasta?
Następnie Krzysztof Choiński stwierdził, że system oświaty z roku na rok w Łomży poprawia się! Mówił, że we wszystkich 35 placówkach podległych prezydentowi co roku realizowane są prace remontowe. Podkreślał, że mimo zmniejszenia liczby szkół i przedszkoli nikt pracy nie stracił. Mówił też, „wprowadziliśmy” elektroniczny system naboru, stypendia dla zdolnej młodzieży i dodatkowe zajęcia W-F i języków obcych. „Uporządkowaliśmy” system finansowania szkół. „Uruchomiliśmy”pieniądze na profilaktykę z których mogą korzystać wszystkie szkoły.
Następnie wiceprezydent wymienił to co musi być zrobione... zbudowany stadion przy „Wecie”, zmodernizowane i wybudowane boiska i sale gimnastyczne przy innych szkołach, wyremontowany basen przy SP nr 10 i przebudowany stary basen przy I LO na salę gimnastyczną. Zapewnił, że odpowiednie wnioski zostały już złożone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i że ich łączna wartość to 100 mln zł.
Na koniec życząc nauczycielom zadowolenia z pracy wiceprezydent Krzysztof Choiński stwierdził,że „dobro wasze, jest naszym dobrem” i podziękował za zaangażowanie...

Po wystąpieniu wiceprezydenta 29 nauczycieli odebrało z rąk prezydenta Jerzego Brzezińskiego okolicznościowe nagrody. Poza dyplomem i kwiatkiem „docenienie” ma także wymiar finansowy...
W tym roku Nagrodę Prezydenta Łomży otrzymali: Joanna Barańska, Anna Bućko, Grażyna Chodnicka, Wiesława Domalewska, Henryka Dzwonecka, Jolanta Grabowska, Agnieszka Grużewska, Anna Kamińska, Wojciech Kamiński, Barbara Kiełczewska, Ewa Kowalik, Jerzy Łuba, Janusz Mariak, Andrzej Piechociński, Małgorzata Pietrusewicz, Józef Przybylski, Zofia Reterska, Alina Rodak, Halina Rogowska, Leszek Sobociński, Ewa Studencka, Jolanta Szabuńko, Maria Szarowska, Janina Szenk – Leszczyńska, Elżbieta Wiśniewska, Jerzy Witkowski, Anna Zaczek, Renata Zduńczyk i Janusz Żebrowski.

Dziekując za nagrody przedstawiciel "doecenionych" nauczycieli powiedział:
- Dzisiejsze święto jest dla nas pracowników oświaty szczególnym dniem. Tego dnia zapominamy o problemach związanych z wychowaniem młodego pokolenia, o zmianach w oświacie i polityce. Spotykamy sie by uczcić nasze święto Dzień Edukacji Narodowej. Jesteśmy nauczycielami z powołania, nie z chęci bogacenia się. Jednak jak wszyscy bardzo lubimy być doceniani. Jest nam miło, że władze miasta zauważyły naszą pracę i doceniły starania. Dziękujemy za dotychczasowa pomoc i liczymy iż będziecie państwo nadal dbać o utrzymanie i rozwój placówek oświatowych w Łomży, a przede wszystkim będziecie wspierać nas pracowników oświaty".


cz
cz, 12 października 2006 21:43
Data ostatniej edycji: pt, 13 października 2006 08:44:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę