Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Rozkosz, romantyzm, Rodrigo!

"Romantyczny wieczór" - i dosłownie, i w przenośni - spędziliśmy z Krzysztofem Pełechem, utalentowanym gitarzystą klasycznym z Wrocławia (ur. 1970). Solista czwartkowego koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Czesława Grabowskiego frapował biegłością, imponował opanowaniem instrumentu i zachwycił ślicznie zagraną prześliczną kompozycją. W jego wykonaniu podziwialiśmy Concerto De Aranjuez, najsłynniejszy koncert hiszpańskiego twórcy Joaquina Rodrigo, skomponowany w 1940 r. na gitarę i orkiestrę.

Mistrza gitary, który wydał już 14 płyt i trzykrotnie wygrywał w plebiscycie na najlepszego polskiego gitarzystę klasycznego, podziwialiśmy w foyer sali widowiskowej przy ul. Nowej, która - być może i oby jak najszybciej - ma przejść z rąk wojewody podlaskiego w ręce prezydenta Łomży. I dyrygent, i gitarzysta po raz pierwszy grali z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. Po raz pierwszy byli też w grodzie nad Narwią. Czesława Grabowskiego (ur. 1946 w Sosnowcu), od 20 lat dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Zielonogórskiej, miło zaskoczył fakt, że tak wielu melomanów przybyło na ten koncert, zaś Krzysztofa Pełecha, że po próbie złowił 1,5-kilogramowego sandacza. Ani jedno, ani drugie nie zaskoczyło dyr. ŁOK Jana Miłosza Zarzyckiego, który zasiadł w czwartek z 3,5-letnim synem Mateuszem na widowni. Wszak to już trzeci sezon sprowadza nam do Łomży i artystów wielkiego formatu, i trochę poczucia, że nie omija nas przynajmniej Via Artistica. Dziękujemy!
Mirosław R. Derewońko
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę