Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Nie było przestępstwa...

Prokuratorzy nie będą prześwietlać finansów ŁKS-u. Prokuratura Rejonowa w Białymstoku odmówiła wszczęcia postępowania z wniosku „nowego” zarząd ŁKS wobec rzekomych nieprawidłowości jakich miał się dopuścić „stary” zarząd klubu. Jak podkreśla Janusz Kordulski rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku we wniosku nie wskazano faktów, w którym miałoby dojść do popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy pod koniec lipca nowy zarząd Łomżyńskiego Klubu Sportowego skierował do Prokuratury Rejonowej w Łomży wniosek o sprawdzenie działalności finansowej poprzedniego zarządu klubu. We wniosku znalazły się zapisy o możliwości „nadużywaniu uprawnień” i „niedopełnieniu obowiązków”, a przez to doprowadzenie do szkody w majątku klubu. Jak wówczas dziennikarzom tłumaczył prezes Stanisław Kaseja chodziło o to aby prokuratorzy bezstronnie sporządzili swoisty „bilans otwarcia” nowych władz ŁKS-u.
Prokuratura łomżyńska merytorycznie sprawy nie zbadała bo brakowało jej dokumentów, o których uzupełnienie poprosiła. Tymczasem szef Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku polecił aby wnioskiem tym zajęli się prokuratorzy z Białegostoku, a nie Łomży.
Jak wyjaśnia Janusz Kordulski rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku przez kilkoma dniami prokurator z Prokuratury Rejonowej w Białymstoku po zapoznaniu się z dostarczonymi dokumentami postanowił odmówić wszczęcia postępowania.  
- Podstawą takiej decyzji był dowodów popełnienia przestępstwa w dostarczonych przez wnioskodawce dokumentach – mówi Kordulski. - Poza tym prokurator zajmujący się tym wnioskiem dostał kolejny wniosek od „nowego” zarządu ŁKS-u z prośbą o wycofanie poprzedniego wobec „wyjaśnień i zawarcia porozumienia” ze „starym” zarządem ŁKS-u – dodał rzecznik apelacji.

Jak poinformował Janusz Kordulski wraz z wydaniem decyzji o odmowie wszczęcia postępowania prokurator zajmujący się tą sprawą wszelkie dokumenty przesłał do Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Najwyższej Izby Kontroli.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę