Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Nowi pracodawcy piłkarzy ŁKS-u

Zatrudnianie piłkarzy ŁKS-u w firmach sponsorów – to najnowszy pomysł na ratowanie sytuacji finansowej ŁKS Łomża. M.in. o tym rozmawiano podczas wieczornego spotkania zarządu klubu ze sponsorami. Jak podkreśla prezes ŁKS-u Stanisław Kaseja kilku piłkarzy już znalazło nowych pracodawców, a dla innych będziemy ich szukać.

Drugoligowy klub ciągle boryka się z problemami finansowymi.  Sytuację pogarsza konieczność rozgrywania wszystkich spotkań na wyjazdach, co wiąże się nie tylko z kosztami przejazdu,  wyżywienia i ewentualnych noclegów drużyny, ale także z brakiem wpływów ze sprzedaży biletów. O ile prezydent Łomży zobowiązał się do pokrywania kosztów związanych z wyjazdami drużyny, to braków z biletów nikt pokryć nie chce, a to co wpłacają sponsorzy wciąż jest niewystarczające.
Znaczącymi kosztami w budżecie drużyny są opłaty choćby z tytułu ubezpieczenia społecznego piłkarzy.
- Miesięcznie ZUS-owi płacimy około 60 tys zł – mówi Marcin Trojanowski rzecznik prasowy ŁKS-u. - Znalezienie etatów piłkarzom w firmach poszczególnych sponsorów te koszty z klubu by zdejmowało – dodaje Trojanowski podkreślając, że takie praktyki w polskiej piłce nożnej nie są czymś nowym.
Podczas spotkania ze sponsorami pomysł ten przedstawiono i jak zaznacza prezes ŁKS Stanisław Kaseja został on życzliwie przyjęty.
- Kilku przedsiębiorców już zdeklarowało gotowość takiej pomocy klubowi – dodaje Kaseja.
Prezes ŁKS-u zapewnił, że mimo stałych problemów finansowych klubu, grze drużyny Łomży w drugoligowych rozgrywkach nic nie zagraża.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę