Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: www.radio.bialystok.pl

Biebrzańskie sianokosy

Bracia Wiesław i Zdzisław Szklanko z Dawidowizny koło Goniądza zwyciężyli w eliminacjach do V Mistrzostw Europy w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody. Uzyskali najlepszy czas wykaszając ręcznie 100-metrowy odcinek podmokłej łąki. Na mistrzostwach, które odbędą się 9 września mieszkanców biebrzańskich bagien będzie reprezentować 5 z 13 startujących dziś w eliminacjach załóg. Biebrzańskie sianokosy to impreza która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przez pierwsze pięć lat w Biebrzańskich Sianokosach udział brali rolnicy z okolicznych wsi. Po raz pierwszy w tym roku wystartują zawodnicy z zagranicy m.in z Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Hiszpanii.

Biebrzańskie sianokosy to nie tylko zabawa. Zawody organizowane są , by popularyzować zanikające nad Biebrzą tradycyjne rolnictwo, jest to także popularyzacja idei czynnej ochrony bagien. Biebrzański Park Narodowy jest największym obszarem chronionym w Polsce. Tutejsze bagna są unikatowe w Europie. Bytuje na nich wiele rzadkich gatunków ptaków i występuje wiele unikalnych roślin. Na ich obserwacje, zwłaszcza wiosną, przyjeżdżają turyści z całego świata.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę