Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Browar Łomża chce nadal czynnie kibicować ŁKS-owi, tym hojniej, kiedy znajdzie się on w II lidze

Główne zdjęcie
Andrzej Rutkowski Prezes Zarządu Browaru Łomża

W świetle artykułów, które w dniu 28.06.2006 ukazały się na łamach prasy, a w szczególności w „Kurierze Porannym”, oświadczamy, iż informacje dotyczące sponsoringu ŁKS Browar Łomża przez BROWAR ŁOMŻA Sp. z o.o. są nieprawdziwe. BROWAR ŁOMŻA od lat jest zaangażowany we wspieranie drużyny ŁKS, przez co możemy się przyczynić do dostarczania przyjemności z oglądania meczów kibicom i sympatykom klubu. Kwoty przeznaczone na sponsoring znacząco przewyższają te, które deklarują lokalne firmy.

    W 2006 r., ze względu na pomoc drużynie w wejściu do II ligi, BROWAR ŁOMŻA przeznaczył ponad dwukrotnie większą kwotę na utrzymanie klubu w stosunku do poprzedniego roku. Zarząd ŁKS od początku roku znał wysokość tej kwoty i miał odpowiednio dużo czasu na podjęcie działań aby zapewnić środki na pokrycie kosztów utrzymania klubu. Jednocześnie w rozmowach z Prezesem Zarządu ŁKS oraz ówczesnymi Członkami Zarządu, niejednokrotnie sygnalizowaliśmy potrzebę  znalezienia dodatkowych sponsorów a przynajmniej jeszcze jednego tak znaczącego jak BROWAR ŁOMŻA, zwłaszcza w świetle awansu ŁKS do II Ligii.
    BROWAR ŁOMŻA pomimo bardzo dobrej sytuacji na rynku i dynamicznego rozwoju, jako spółka zależna od spółki akcyjnej, intensywnie inwestująca w rozwój, nie może deklarować kilkumilionowych rocznych wydatków na wsparcie II ligowej drużyny. Sponsorowanie ŁKS jest jednym z wielu a nie jedynym elementem marketingowym BROWARU ŁOMŻA, zaś w ładzie korporacyjnym nie jest przyjęte nagłe znaczące zwiększanie nakładów na dotychczasowe działania promocyjne. Tym samym nie jest możliwe przejęcie przez BROWAR ŁOMŻA całości ciężaru utrzymania II-ligowej drużyny.
    W ramach podpisanej Umowy Sponsorskiej, została ustalona możliwość przekazania premii za uzyskanie awansu przez ŁKS do II ligi. Zaplanowaliśmy w związku z tym ogromną akcję promocyjną marki z emblematami  ŁKS, gdzie każde 10 gr. od sprzedanej puszki Łomży Wyborowej wpływałoby na konto drużyny ŁKS. W świetle ostatnich artykułów oraz  bezradności w pozyskiwaniu nowych sponsorów stoi pod znakiem zapytania gra zespołu w II lidze, i co za tym idzie,  powyższe plany Głównego Sponsora.
Wszystkie do tej pory podjęte działania BROWARU ŁOMŻA miały na celu pomoc we wprowadzeniu ŁKS Browar Łomża do II ligi. To zamierzenie pozostaje bez zmian a także dalsze wspieranie ŁKS w rozgrywkach już w II lidze.  Do tych działań mieli przyłączyć się także inni. Jak się jednak okazuje to właśnie BROWAR ŁOMŻA jest jedynym, który w takim stopniu angażuje się we wsparcie finansowe klubu, gdzie pozostałe firmy oraz działacze rozkładają ręce, najpierw obiecując a potem tylko oczekując na decyzje Głównego Sponsora.
    Oświadczamy, że nieprawdziwym jest stwierdzenie autora artykułu w „Kurierze Porannym”, dotyczące zmniejszenia kwoty sponsorskiej na ŁKS przez BROWAR  ŁOMŻA. BROWAR ŁOMŻA chce nadal czynnie kibicować drużynie ŁKS, tym hojniej, kiedy znajdzie się ona w II lidze oraz uporządkuje sprawy organizacyjne.


Andrzej Rutkowski
Prezes Zarządu Browaru Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę