Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodz z www.radio.bialystok.pl

Rolnicy do zalesień

Rolnicy którzy chcą zalesić własne grunty mają ostatnią szansę żeby skorzystać z dotacji unijnych. Od 1-go do 30-go czerwca Powiatowe Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski w ramach programu zalesiania gruntów rolnych. Rolnicy, którzy chcą taki wniosek złożyć, o zalesieniach muszą myśleć jednak wcześniej, ponieważ ma być to zgodne z planem opracowanym przez leśników. Trzeba sprawdzić czy te grunty są ujęte w tym planie - mówi Grzegorz Jakuć, Dyrektor Podlaskiego Regionalnego Oddziału ARiMR. Później należy zgłosić ten fakt i wypełnić wniosek w ARiMR. Po założeniu uprawy należy poinformować pisemnie nadleśniczego i złożyć odpowiednie oświadczenie kierownikowi powiatowego Biura Agencji.

 Płatność na zalesienia składa się z kilku części. Jest to wsparcie na zalesienie, premia pielęgnacyjna wypłacana przez pięć lat i premia zalesieniowa wypłacana przez lat dwadzieścia. Program jest realizowany w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2004-2006. Ta transza już się kończy. Na razie nie wiadomo czy będzie następna. Wnioski na zalesienia należy składać w biurach powiatowych ARiMR .
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę