Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.interia.pl

Bliżej zniesienia wiz dla Polaków

Amerykański Senat większością głosów przyjął w czwartek wieczorem nową ustawę imigracyjną, w której znajduje się m.in. zapis o zniesieniu wiz dla Polaków. Ustawa została przyjęta stosunkiem głosów 62 do 36.

Po głosowaniu w Senacie, ustawa zostanie przekazana specjalnemu gremium - tzw. konferencji, w skład której wchodzą przedstawiciele obu izb Kongresu USA. Mają oni uzgodnić wspólny tekst dokumentu, który po ratyfikowaniu przez Izbę Reprezentantów i Senat, zostanie podpisany przez prezydenta. Negocjacje w ramach konferencji mogą jednak okazać się trudne ze względu na sprzeciw Izby wobec senackiej wersji ustawy.

Decyzję Senatu niemal natychmiast z zadowoleniem przyjął prezydent USA George W. Bush. W oświadczeniu Białego Domu, opublikowanym niedługo po głosowaniu, Bush przypomniał, iż pierwszy krok na takiej "drodze dialogu narodowego" zapoczątkowała Izba Reprezentantów w końcu zeszłego roku. - Obecnie działania w tej ważnej sprawie podjął Senat - zaznaczył prezydent USA, dodając że liczy na współpracę obu izb Kongresu i powstanie nowej ustawy, pod którą mógłby złożyć podpis.

Ustawa w ostatecznej formie prawdopodobnie powstanie jednak nie wcześniej niż jesienią obecnego roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę