Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Do II ligi brakuje nie tylko pieniędzy...

Główne zdjęcie
Jerzy Engel jr i Maciej Zajkowski

Od 130 do 150 tys zł miesięcznie powinien wynosić budżet drugoligowego ŁKS-u. To o ponad połowę więcej niż dotychczas ma zespół, ale pieniądze to nie jedyny problem. Polski Związek Piłki Nożnej przysłał do ŁKS-u wymagania, jakie klub będzie musiał spełnić aby łomżyński jedenastka grała na zapleczu ekstraklasy. Pierwszy mecz ŁKS Łomża w II lidze ma rozegrać pod koniec lipca.

Jerzy Engel jr i Maciej Zajkowski
Jerzy Engel jr i Maciej Zajkowski

- Wywalczenie przez piłkarzy ŁKS-u mistrzostwa III ligi, to dopiero początek walki o II ligę. Teraz muszą wykazać się przede wszystkim działacze klubu i ...władze miasta – mówi trener ŁKS-u Jerzy Engel.

Do 30 czerwca klub ma przedstawić PZPN-owi dokumentację potwierdzającą, że jest zdolny do gry na zapleczu ekstraklasy. Wymogi związku są surowe... ŁKS musi spłacić dług ciążący dziś na klubie – to ok. 200 tys zł. Muszą zostać uzupełnione organy statutowe czyli zarząd klubu – przypomnijmy z siedmioosobowego ciała dziś jest tam tylko czterech członków. Od przeszło tygodnia ŁKS nie ma prezesa... Kolejny wymóg formalny to profesjonalna księgowość i zapewnienie płynności finansowej drugoligowej drużynie. Klub musi mieć także pełną etatową obsługę z rzecznikiem prasowym, spikerem czy osobą od kontaktów z PZPN...
Surowe wymogi dotyczą także warunków technicznych – czyli stadionu i zaplecza... Poza pełnowymiarowym, równym boiskiem konieczne jest co najmniej 1500 siedzisk z oparciami na trybunach, 30 miejsc dla VIP-ów, dwie ławki z zadaszeniem dla piłkarzy rezerwowych, czy zadaszone wyjście na boisko z szatni...
Maciej Zajkowski wiceprezes ŁKS-u zapewnia, że wymagania PZPN-u klub jest w stanie zrealizować. - Może nie wszystkie od razu – mówi Zajkowski i dodaje, że te techniczne rozwiąże modernizacja stadionu, która ma zacząć się w tym roku... ale na pewno szybko się nie skończy. - Liczymy, że PZPN warunkowo, po zrealizowaniu pierwszego etapu modernizacji stadionu dopuści go do użytkowania w II lidze – mówi Zajkowski.
Zgodnie z zapewnieniami działaczy stosunkowo najłatwiej powinna pójść sprawa długu i uzupełnienia składu zarządu. - Wielu naszych sponsorów deklaruje gotowość wsparcia finansowego klubu, wielu juz to uczyniło, a liczymy także na wpływy z cegiełek, które będą rozprowadzane podczas piłkarskiej gali związanej z ostatnim meczem ŁKS-u rozgrywanym na stadionie przy ul. Zjazd. Mecz ten odbędzie się w najbliższą środę, a po nim ŁKS otrzyma puchar mistrzów III ligi – mówi Zajkowski. Działacze klubu do tego czasu chcieliby także uzupełnić skład zarządu klubu i wybrać nowego prezesa. - Trzeba to zrobić szybko, aby od pierwszego czerwca móc zacząć pracować nad drugoligową dokumentacją klubu – dodaje Zajkowski.

Jerzy Engel trener ŁKS-u podkreśla, że do drugoligowych rozgrywek pozostało bardzo mało czasu. - Za dwa miesiące powinniśmy zagrać pierwszy mecz w drugoligowych rozgrywkach, ale na razie niczego nie jesteśmy pewni – mówi Engel, podkreślając że nawet jego kontrakt kończy się w czerwcu... Niemniej Engel nie traci nadziei. - Nie może się to nie udać, bo będzie wstyd na cały kraj – mówi szkoleniowiec ŁKS-u, który podobnie jak działacze klubu liczy na możliwe jeszcze wparcie drużyny ze strony miasta. - W wielu miejscach w Polsce było tak, że w momencie awansu władze miasta – prezydenci i radni – przyznawali zespołom specjalne „bonusy”, za promocję miasta... W Łomży póki co nic takiego nie miało miejsca...

 * * *
Komentarz

Czym bliżej wyborów samorządowych tym więcej polityków, samorządowców i działaczy społecznych zjawia się na meczach rozgrywanych w Łomży. Lokalne VIP-y w przerwie spotkania spacerują wzdłuż trybun aby jeszcze lepiej dać się zauważyć...
Wszyscy też przy każdej okazji podkreślają, że awans ŁKS-u to piękne zwycięstwo, że bardzo lubią piłkę nożną i ŁKS, że trzeba klub wesprzeć... Panowie i panie radni to jest ostatnia ku temu okazja... W środę wieczorem na stadionie przy ul. Zjazd ŁKS Browar Łomża rozegra ostatni w Łomży trzecioligowy mecz. Kilka godzin wcześniej wy spotykacie się na sesji. Warto by było podjąć próbę zastanowienia się nad przyszłością piłki nożnej w Łomży...

Może przejawem waszej owocnej twórczości mogłaby być uchwała, deklaracja, oświadczenia czy cokolwiek innego czego celem byłoby wsparcie piłkarzy ŁKS-u, którzy po raz pierwszy w 80-letniej historii klubu mogą zagrać w II lidze piłki nożnej.

Łomża może być widoczna w Chorzowie, Gdańsku, Łodzi czy Wrocławiu... Może warto abyście tym razem na stadion przyszli z czymś konkretnym... czym więcej niż zapewnienie o wsparciu i ochotą do krzyczenia... ŁKS, ŁKS, ŁKS. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę