Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

ŁKS z długami i nadzieją

Burzliwy przebieg miało środowe wieczorne spotkanie działaczy i sympatyków Łomżyńskiego Kubu Sportowego. ŁKS Browar Łomża po raz pierwszy w 80-letniej historii wywalczył awans do II ligi, ale ma ogromne, sięgające 200 tys zł długi, nie może dogadać się z władzami miasta, a ostatnio dołączyły do tego także problemy ze skompletowaniem zarządu klubu. Z tej perspektywy rozmowy o przyszłości „dumy miasta” nie mogły być łatwe... „ale były konstruktywne” - mówi urzędujący wiceprezes ŁKS-u Maciej Zajkowski.

Spotkanie zaczęło się o godzinie 19.00 i trwało grubo ponad 2 godziny. Przyszli działacze i sponsorzy klubu, a także kibice ŁKS-u. Po raz pierwszy oficjalnie powiedziano ile wynoszą długi ŁKS-u. To około 200 tys zł. - Są one duże, ale możliwe do spłacenia – mówi Zajkowski. W ocenie działaczy klubu o wiele większym problemem jest brak współpracy z władzami miasta. Klub stać na utrzymanie drużyny, gorzej jest pieniędzmi na stadion, a zdecydowanie źle  jest z kasą na drużyny młodzieżowe. - Długi narastały przez kilka ostatnich lat, a teraz te zobowiązania się spiętrzyły – podkreśla Maciej Zajkowski.

Zdaniem działaczy ŁKS-u dług da radę szybko spłacić. Wczoraj jeden ze sponsorów wstał i położył na biurko 4 tys zł. - Tym samym dał przykład innym łomżyńskim przedsiębiorcą, którzy już deklarują jaką kwotą są gotowi wesprzeć klub w tych trudnych chwilach – mówi Zajkowski. - Ale okazję do wsparcia ŁKS-u będą mieli także inni kibice. W najbliższą środę 31 maja na stadionie przy ul. Zjazd ŁKS rozegra ostatni w Łomży mecz w trzeciej lidze. Działacze postanowili, że będzie to wielkie święto łomżyńskiej piłki nożnej pod hasłem „Żegnamy stary stadion, witamy II ligę”. Po meczu ŁKS Browar Łomża – Unia Skierniewice piłkarzom ŁKS-u zostanie wręczony Pucharu Mistrzów III Ligi. Każdy z kibiców tego dnia będzie mógł kupić specjalne cegiełki po 50 zł lub 100 zł. - To będą specjalne bilety, które będzie można później oprawić w ramki i powiesić na ścianie w domu lub biurze – mówi Zajkowski. Dodatkową atrakcja która ma zachęcić do kupowania cegiełek będzie nagroda. Wśród tych którzy kupią cegiełki zostanie rozlosowana siedmiodniowa wycieczka dla dwóch osób na Cypr. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę