Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

27. Kierec dla Państwa Salamonów

Dorota i Michał Salamonowie z Warszawy są tegorocznymi laureatami nagrody „Bursztynowy Kierec”. Od 11 lat Muzeum Północno-Maziowieckie w Łomży honoruje ludzi i instytucje zaangażowane w rozwój placówki wręczając im Bursztynowego Kierca. Nagroda wykonana z bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. W sobotę po raz pierwszy wręczono ja w nowej siedzibie muzeum przy ul. Dwornej.

Uroczystość wręczenia Bursztynowego Kierca zainaugurowała działalność edukacyjną łomżyńskiego muzeum w nowej siedzibie. Jak mówił dyrektor placówki Jerzy Jastrzębski to dopiero początki muzeum w nowym miejscy, i na inaugurację działalności wystawienniczej trzeba jeszcze trochę poczekać.

Co roku nagrodę Bursztynowego Kierca otrzymują osoby, które bezinteresownie współpracują oraz wnoszą wkład w rozwój, działalność i popularyzację łomżyńskiego muzeum. W tym roku przyznano tylko jedną nagrodę. Otrzymali ją Państwo Dorota i Michał Salamonowie z Warszawy Ich wielką pasją jest propagowanie folkloru kurpiowskiego za pośrednictwem założonej przez siebie Fundacji na Wsi - Europejskiego Centrum Promocji Kultury, Sztuki i Ochrony Przyrody Kurpi i Podlasia.

Laureaci nie kryli wzruszenia. Pani Dorota Salamon podkreślała, że to dla nich wyjątkowa i bardzo cenna nagroda, a i miejsce w którym ją otrzymują jest jej szczególnie bliskie. - W tej szkole uczyła się moja mama – mówiła Dorota Salomon.

Na zakończenie uroczystości laureaci – Dorota Salamon jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie, a Michał Salamon od ukończenia studiów na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie współpracuje z gwiazdami sceny i estrady jako akompaniator - wystąpili z krótkim recitalem pieśni żydowskich.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę