Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Matury czas zacząć

Kilka tysięcy maturzystów w Łomży i niemal pół miliona w całym kraju zacznie dzisiaj o godzinie 10. pisać egzamin z języka polskiego. Startujący maturalny maraton potrwa miesiąc. W tym czasie każdego maturzystę czeka przynajmniej pięć egzaminów. Trzy pisemne - z polskiego, języka obcego i jednego z dziesięciu przedmiotów do wyboru. I jeszcze dwa egzaminy ustne - z polskiego i z języka obcego.

Z przedmiotów do wyboru maturzyści najczęściej wybierali – jako język obcy – język angielski. Zdawać będzie go aż 75 % z nich. Drugim językiem najczęściej wybieranym we wszystkich typach szkół z wyjątkiem liceów uzupełniających jest język niemiecki, który zdecydowało się zdawać ok. 20% maturzystów. Natomiast uczniowie liceów uzupełniających w odróżnieniu od uczniów innych szkół zadeklarowali na drugim miejscu zdawanie języka rosyjskiego – niemal 30%.

Najczęściej wybieranymi przedmiotami są: geografia, którą wybrało ponad 33 % ogółu zdających, biologia wybrana przez 27 % maturzystów i wiedza o społeczeństwie około 22 % wszystkich zdających. W niełaskę u maturzystów popada matematyka, którą wybierano stosunkowo często w technikach – około 15%, rzadziej w liceach profilowanych (ok.13%), a w liceach uzupełniających – niecałe 7%. Najmniej popularnymi przedmiotami okazały się: historia sztuki, historia muzyki i informatyka.

Prace będą sprawdzane przez zewnętrznych egzaminatorów. W każdym województwie wyznaczono już specjalne miejsca odosobnienia, gdzie nauczyciele spędzą długie godziny nad pracami uczniów.

Na salę egzaminacyjną nie można przynosić telefonów komórkowych, jedzenia ani picia. Wszystkie prace egzaminacyjne trzeba pisać piórem lub długopisem z czarnym tuszem. Maturzyści koniecznie muszą mieć przy sobie dowód osobisty, nie mogą mieć maskotek. Wyniki matury mają być znane 11 lipca.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę