niedziela, 28 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomża lepsza od Grójca

W meczu na szczycie III ligi ŁKS Łomża pokonał 2 : 0 Mazowsze Grójec. Gole strzelono w drugiej części spotkania. Najpierw w 5. minut drugiej połowy, bo błędzie bramkarza gości piłkę do pustej bramki skierował Paweł Głowacki, później – w 70. minucie meczu - celnym strzałem popisał się Marcin Truszkowski. Po spotkaniu trener ŁKS-u Jerzy Engel mówił, że nie ma takiej drużyny, która mogłaby teraz zatrzymać Łomżę w jej pochodzie do II ligi.

Łomżanie na zdobycie przewagi mieli okazję już w pierwszej minucie meczu. Po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Strzał Pawła Strózika obronił jednak bramkarz Mazowsza Grójec.
Pokonac bramkarza gości łomżanie nie mogli także przez kolejne 44 minuty pierwszej części spotkania. Gra koncentrowała sie przede wszystkim w środkowej części boiska. I choć łomżanie częściej byli przy piłce, to goście dzielnie stawiali im czoła.
W pierwszej połowie meczu piłkarze ŁKS-u szczęścia szukali w strzałach z dystansu. Tak bramkarza Mozowsza usiłowali zaskoczyć Marczak w 25 minucie, Truszkowski w 35 i Bałecki w 42. Niestety żadnemu z nich nie udało zdobyć bramki.

Goście choć zdecydowanie rzadziej także mieli okazję na strzelenie gola. Na szczęście dla Łomży i doskonale dysponowany był bramkarz Kamil Ulman, którzy bez większych problemów wyłapywał dośrodkowania z rzutów rożnych... W 38 minucie spotkania Kowalczyk strzelając z ok. 30 metrów posłał piłkę obok bramki Ulmana.

Po przerwie obraz gry zasadniczo się zmienił. ŁKS zdecydowanie bardziej zaatakował. Już w pięć minut po wznowieniu gry fatalny błąd kosztujący Mazowsze stratę bramki popełnił bramkarz gości, który minął się z piłką. Okazje wykorzystał Paweł Głowacki, który posłał ja do pustej bramki. ŁKS prowadził 1 : 0, co sprawiło, że goście chcąc odrobić stratę odkryli się, dając okazje łomżanom do szybkich ataków i kontrataków.
Kilka z nich zatrzymał sędzia boczny podnosząc chorągiewkę sygnalizując spalonego...
Piłkarze ŁKS-u co rusz próbowali (przejść sędziego) przedostać się pod bramkę gości. W 70 minucie po ładnym podaniu Mariusza Marczaka, piłkę tuz przed pole karne otrzymał Marcin Truszkowski, który strzałem po ziemi w długi róg zmusił bramkarza Mazowasza Grójec do kapitulacji.

W drugiej części spotkania goście tylko raz poważnie zagrozili bramce ŁKS-u. W 82 minucie po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Centkowskiego piłka odbiła sie od poprzeczki bramki bronionej przez Ulmana.

Mecz z Mazowszem o wiele bardziej niż w gole obfitował w żółte kartki. Sędzia pokazał ich aż 5 z czego 4 dostali łomżanie – Głowacki, Bałecki, Truszkowski i Galiński.

Po spotkaniu trener ŁKS-u Jerzy Engel podkreślał, że Łomża przez cały czas kontrolowała grę i zasłużenie wygrała to spotkanie. Dodawał, że mecz rozegrany był w trudnych warunkach – przez pierwsze 45 minut kropił deszcz, a i płyta łomżyńskiego boiska jest zdezelowana, co utrudnia grę...
Odpowiadając na pytanie, czy po dwóch ostatnich meczach z głównymi przeciwnikami do awansu – Pelikanem Łowicz i Mazowszem Grójec – jeszcze ktoś może zagrozić ŁKS-owi Engel odpowiedział, że juz nie ma takie drużyny, która mogłaby zniweczyć starania o II ligę. Trener ŁKS-u podkreślał, że drużyna jest dobrze przygotowana do gry, choć w tej rundzie nie gra już Rafał Boguski. - Wielu mówiło,że bez Boguskiego, to nie będzie już ŁKS-u, nie będzie komu strzelać goli – przypominał Engel. - Okazuje się, że choć Rafała bardzo trudno zastąpić, to bez niego też potrafimy wygrywać – dodawał.

Dodać wypada, że mecz ŁKS Łomża – Mazowsze Grójec nagrywany był przez TVP Białystok. Retransmisja tego spotkania w niedzielę o 19.00 na kanale trzecim Telewizji Polskiej (TVP3).