Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ministerialne dotacje na łomżyńską kulturę

Ponad 800 tys zł otrzymają w tym roku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego cztery łomżyńskie instytucje kultury. Dotacje przyznano ze środków z tzw. „mecenatu państwa”. Najwięcej bo aż 300 tys zł otrzyma Teatr lalki i Aktora.

Pieniądze, które otrzyma łomżyński teatr przeznaczona mają być na „upowszechnianie i promocję twórczości artystycznej”. Poza teatrem dotację w ramach „mecenatu” przyznano także Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży. Na upowszechnianie i promocję czytelnictwa otrzyma ona w tym roku 150 tys zł.
Kolejne dwie instytucje to podlegające starostwu Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Muzeum Przyrody w Drozdowie. Pierwsze z nich otrzyma 200, a drugie 190 tys zł.
Jak podkreślają władze powiatu łomżyńskiego to nie jedyne dotacje jakie pozyskały te dwie instytucje. W tym roku oprócz środków z mecenatu państwa udało się pozyskać fundusze z tzw. resortowych programów operacyjnych. Ministerstwo kultury kwotą 77 tys zł dofinansuje dwie duże łomżyńskie imprezy - Festiwal „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża” i Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie.

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę