Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wileńskie palmy na Starym Rynku

Mające kształt kolorowych wysmukłych bukietów lub barwnych pałek, różnej wysokości i grubości, z misternie układanych suszonych kwiatów, farbowanych kłosków różnych traw i mchów – tak wyglądają palmy wileńskie. W sobotę łomżanie mieli okazję pooglądania i kupienia palm i innych cudeniek wprost z Wileńszczyzny. Prezentację Wileńskich Tradycji Wielkanocnych zorganizowała Wspólnota Polska.

Łomżyński oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska od wielu lat wspiera polskie placówki na Litwie. Jednym ze sposobów pomocy Polakom jest organizowanie właśnie nie takich kiermaszów.
Poza wielkanocnymi palmami i pisankami łomżanom zaprezentowano także inne wyroby rękodzielnicze z Litwy. Można było również skosztować specjałów kuchni wileńskiej. Wszystko zostało przygotowane przez Polaków mieszkający w dwóch miejscowościach nieopodal Wilna - Rudomina i Ciechanowiszki.

Dodatkowo Prezentacjom Wileńskich Tradycji Wielkanocnych towarzyszył występ polonijnego zespołu z Ciechanowiszek.
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę