Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Wyrok dla senatora utrzymany.

Sąd Okręgowy w Łomży utrzymał wyrok 2 tys. zł grzywny, tysiąca zł nawiązki i roczny zakaz prowadzenia pojazdów dla senatora SLD Sergiusza Plewy, odpowiadającego za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Wyrok jest prawomocny. W połowie lutego takie rozstrzygnięcie zapadło przed sądem w Zambrowie. Prokuratura domagała się surowszej kary, obrona - uniewinnienia lub niższego wyroku. Obie apelacje łomżyński sąd jednak oddalił jako bezzasadne. W ten sposób już w sierpniu senator będzie mógł znowu zasiąść za kierownicą swojego samochodu.

Sąd Okręgowy w Łomży na rozprawie apelacyjnej uznał, że Sąd Rejonowy w Zambrowie uwzględnił należycie wszystkie okoliczności co do środka karnego, dlatego wymierzona kara jest adekwatna do stopnia winy. Sąd Okręgowy nie znalazł podstaw, by uwzględnić wniosek oskarżenia o zaostrzenie kary. Odrzucił też wniosek obrony o zbadanie alkomatu, który używany był do zmierzenia zawartości alkoholu w wydychanym przez senatora powietrzu, ponieważ, jak stwierdziła przewodnicząca składu sędziowskiego, nie było żadnych wątpliwości, co do tego, że urządzenie było sprawne. Wyrok jest prawomocny. Strony mogą domagać się jego kasacji w Sądzie Najwyższym.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę