Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

12 tys. zł zamiast 125 tys. będzie musiała zapłacić Łomża prywatnej firmie

12 tys. zł za wybudowanie chodnika i zakup wyposażenia na plac zabaw dla dzieci - tyle otrzyma Łomżyńska Agencja Informacyjna, która od ponad 3 lat starała sie wywalczyć od miasta odszkodowanie za zerwaną umowę dzierżawną terenu tzw. "Muszli" przy ul.Zjazd. Zawartą na 10 lat dzierżawę władze miasta zerwały po roku jej obowiązywania, zaś powodem było ogrodzenie, które dzierżawca postawił wbrew zapisom umowy. Łomżyńska Agencja Informacyjna obliczyła, że poniesione nakłady na modernizację terenu, zakupy i utracone korzyści warte są w sumie ponad pół miliona złotych i o takie odszkodowanie pozwała miasto do sądu.

W pierwszej instancji skład orzekający częściowo uznał te roszczenia i zasądził w sumie od miasta ponad 125 tys.zł., jednak w drugiej - Sąd Apelacyjny w Białymstoku skorygował tę należność na 12 tys. zł. Od tego wyroku Łomżyńska Agencja Informacyjna starała się wnieść skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego, który jednak odmówił jej przyjęcia i tym samym uprawomocnił ostatecznie orzeczenie sądu białostockiego. Zasądzone 10 tys. zł władze Łomży uznawały od początku sporu jako należność za budowę chodnika dla pieszych, pozostałe 2 tys. to koszt zakupu zabawek na wyposażenie "ogródka zabaw dla dzieci".
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę