Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Karius i Baktus” - stomatologiczna premiera w Teatrze Lalki i Aktora

W niedzielne popołudnie, przy szczelnie wypełnionej widowi, aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży po raz pierwszy (nie licząc pokazu przedpołudniowego) wystawili spektakl „Karius i Baktus”. To już 45 premiera przygotowana przez łomżyński teatr. Sztukę na podstawie opowiadania norweskiego autora Thornbjörn Egner adaptował dyrektor teatru Jarosław Antoniuk. Po jej obejrzeniu mycie zębów stanie się dla dzieci świetną zabawą...

„Karius i Baktus”, to zabawna historia o dwóch tajemniczych osobnikach, którzy żyją w buzi małego chłopca o imieniu Marek. Tam wiodą szczęśliwe i dostatnie życie odżywiając się tylko słodkościami, a to że nasz główny bohater jest brudasem sprawia, że ich szczęście jest niezachwiane. Jednak, jak to bywa, Marka zaczynają boleć zęby i mama zaprowadza chłopca do dentysty, który jest uosobieniem łagodności, dobroci i delikatności. Spektakl kończy się happy endem, a Marek wyciąga właściwe wnioski.

W łomżyńskiej adaptacji skandynawskiej historyjki występuje podwójna obsada. W pierwszej części spektaklu w główne role wcielili się Beata Antoniuk, Tomasz Rynkowski i Zdzisław Rej, a po przerwie na scenie grali Bogumiła Wierzchowska, Marzanna Gawrych i Marek Tyszkiewicz.

Dodajmy, że tłumaczenia książki norweskiego autora Thornbjörna Egnera dokonała Małgorzata Kozakiewicz. Scenografie przedstawienia przygotował Przemysław Karwowski, muzykę skomponował Bogdan Szczepański, a ruch sceniczny opracował Przemysław Grządziela.

Spektakl przygotowany został pod patronatem Ambasady Norwegii i jest przeznaczony dla dzieci od lat 3.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę