Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży

Kilkuset muzyków w strażackich mundurach uczestniczyło w I Diecezjalnym Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży. Na Rynku Starego Miasta w Łomży kończy się I Diecezjalny Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych. Uczestniczy w nim kilkuset muzyków w strażackich mundurach z 10 zespołów, m.in. z Kolna, Szczuczyna, Ostrołęki i Wyszkowa. Wszystkie orkiestry oprawiły muzycznie Mszę św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego inaugurująca tegoroczne obchody Dni Strażaka na Ziemi Łomżyńskiej.

Następnie orkiestry paradowały: ulicą Mickiewicza, Aleją Legionów przez Plac Kościuszki i ul. Rządową na Rynek Starego Miasta, gdzie trwa jeszcze koncert. Dla najlepszych przygotowano dyplomy i upominki. Patronat nad imprezą, która kończy także tegoroczne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Diecezji Łomżyńskiej, sprawuje ordynariusz diecezji bp Stanisław Stefanek oraz prezydent Łomży, Jerzy Brzeziński. Komendant Miejski Państwowej Straży pożarnej w Łomży, starszy brygadier Lucjan Porowski wyraził przekonanie, że przegląd spowoduje reaktywowanie wielu zespołów strażackich, tak licznie funkcjonujących w przeszłości na Ziemi Łomżyńskiej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę