Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

„Podwodny Jeleń” edukuje

Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń” coraz bardziej zacieśnia współpracę Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży. W ferie członkowie klubu pokazywali dzieciom – uczestnikami Ferii z Biblioteką zdjęcia z podwodnych eskapad. Dziś dla starszych członkowie klubu „Podwodny Jeleń” wspólnie z biblioteką zorganizowali spotkanie z Jeremiuszem Dutkiewiczem autorem albumu „Tajemnice morskich głębin” - jednym z najbardziej uznany fotografików głębin...

Podwodny Jeleń spotkał się z dziećmi:
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży od kilku lat organizuje w Oddziale dla Dzieci i filiach na terenie miasta cykl imprez i zajęć dla dzieci Ferie z Biblioteką. W programie tegorocznych ferii na czwartek - 2 lutego zostało zaplanowane spotkanie autorskie połączone z zajęciami plastycznymi. Bohaterką spotkania i równocześnie prowadzącą zajęcia miała być Małgorzata Strzałkowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci. Niestety, we wtorek wieczorem okazało się, że ze względów zdrowotnych Pani Małgorzata do Łomży nie przyjedzie. Problem - jakie atrakcyjne zajęcia zaproponować dzieciom w zamian - pomógł rozwiązać Łomżyński Klub Płetwonurków "Podwodny Jeleń". Z uczestnikami Ferii z Biblioteką - 2006 spotkali się w Oddziale dla Dzieci prezes Klubu - Adam Siwek i jeden z członków Klubu - Bohdan Zamielski. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wielu interesujących wiadomości na temat nurkowania, szkolenia płetwonurków, bezpieczeństwa nad i pod wodą. Adam Siwek opowiedział o powstaniu i działalności „Podwodnego Jelenia”, zaprezentował zdjęcia z podwodnych eskapad. Bohdan Zamielski pokazał dzieciom ubiór i wyposażenie płetwonurka. Dzieci miały okazję przymierzyć strój do nurkowania. Kolejne przymiarki uwieczniał na zdjęciach pracownik Biblioteki. Spotkanie zakończył mini konkurs z nagrodami. Jedną z nagród był karnet na basen.

autor: Krystyna Sobocińska

* * *

Spotkanie z Jeremiuszem Dutkiewiczem autorem albumu „Tajemnice morskich głębin”
Tymczasem dziś wieczorem o 16.00 w Sali na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży przy ul. Długiej 13 odbędzie się spotkanie z uznanym fotografikiem głębin Jeremiuszem Dutkiewiczem. Absolwent Wydziału Ochrony Wód i Ochrony Środowiska Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, jest autorem albumu Tajemnice morskich głębin (Olsztyn 2004) i współautorem, obok Ilony Mrowińskiej-Dutkiewicz, książki Ryby naszych wód. Podwodna kraina (Warszawa 2005). Publikacje te przedstawiają zaskakujący bogactwem barw i kształtów podwodny świat mórz oraz rzek i jezior Polski obserwowany z perspektywy nurka.
Autor swoją przygodę z fotografią, rozpoczął od zdjęć wędkarskich, zdobywając kilka nagród w konkursach. Dziś jego zdjęcia publikują najlepsze magazyny fotograficzne, nurkowe i turystyczne w kraju i za granicą. W ubiegłorocznym konkursie fotograficznym National Geographic zdobył I miejsce w kategorii PRZYGODA zdjęciem „Nosił wilk razy kilka …”.


więcej o Łomżyńskim Klubie Płetwonurków „Podwodny Jeleń” www.podwodnyjelen.prv.pl
230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę