Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Maja Muszał najlepsza w X Turnieju Piątuś Cup

16 tenisistek rywalizowało w X Turnieju Piątuś Cup w Łomży, który odbył się na kortach przy III LO. Piątuś Cup to nazwa 3-dniowego X Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Tenisie. Po zaciętych meczach eliminacyjnych 13- i 14-latek w grupach, ćwierćfinałach, półfinałach oraz finale w słoneczną niedzielę zwyciężyła Maja Muszał, zawodniczka Klubu Tenisowego Drajw w Grodzisku Mazowieckim, notowana w rankingu Polskiego Związku Tenisowego na 44. miejscu.

- Niebiosa nad nami czuwały: nie spadł deszcz, choć miała być nawet burza, ale szczęśliwie chmury ominęły obydwa korty przy Senatorskiej – podsumowuje trener Tomasz Waldziński z UKS Return w Łomży, który jest organizatorem turnieju. Korty były doskonale przygotowane przez kortowych: Krzysztofa Pałuskę i Norberta Sobocińskiego, dlatego pracę i wysiłek docenił znany szkoleniowiec.

 

„Tenis to gra: jednemu zabierze, drugiemu da...”

W niedzielnych półfinałach zmierzyły się: Maja Muszał z Zuzanną Heliss oraz Alicja Czemerys z Hanną Siarkiewicz. W finałowym meczu, który w słońcu rozgrywał się aż przez półtorej godziny, Maja Muszał wygrała w dwóch setach 6 : 1 oraz 6 : 4 z Hanną Siarkiewicz z MTC Warszawa. - Sam wynik nie oddaje zaciętości tego spotkania, zaangażowania młodziczek w walce o każdą piłkę, ich pomysłowości w grze o zwycięstwo – komentuje dr Waldziński. Warto docenić przygotowanie techniczne i kondycyjne obu dziewcząt, ponieważ między setami miały zaledwie 2 minuty przerwy.

Trzydniowy Piątuś Cup obfitował w emocje sportowe i pojedynki na miarę przyszłych następczyń Igi Świątek i Sióstr Radwańskich, oszczędzając dziewczętom kontuzji i omdleń, jakie przydarzają się podczas kilkugodzinnych spotkań pod gołym niebem. Nad bezpieczeństwem uczestniczących w grach czuwał ratownik z Grupy Ratowniczej Nadzieja. Podczas ceremonii zakończenia X Turnieju pojawili się: prezes UKS Return Tomasz Poreda i wiceprezes Łukasz Kalinowski z OSM Piątnica, który zafundował młodziczkom, ich trenerom, rodzicom, opiekunom tort jubileuszowy 10-lecia PC.

- Jak wychodziłem z domu, to wszyscy spali, a kiedy wracałem, to też wszyscy spali – uśmiecha się trener Waldziński, nawiązując do czasochłonnych przygotowań i absorbującego przebiegu turnieju. Imprezie towarzyszyły warsztaty metodyczno-szkoleniowe w hali sportowej III LO. Poprowadził je dr Piotr Uniżyski z Akademii Tenisa w Poznaniu. Organizatorzy uznali, że oprócz zastosowania w praktyce metod i umiejętności na treningach i zawodach, warto poszerzyć wiedzę osób dorosłych. W X Turnieju zagrały dwie zawodniczki z UKS Return Łomża: 14-letnia Maria Jankowska i 13-letnia Izabela Waldzińska, dla których mecze z rywalkami z kraju były cennym doświadczeniem. W piątek podczas otwarcia X Turnieju  Piątuś Cup sędzia PZT Janusz Sewastianow (lat 73) mówił, że: - Tenis to gra: jednemu zabierze, drugiemu da... Słowa prawdziwe tak dla Muszał, jak i dla Świątek. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę