Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Podmyta skarpa rzeki zarwała się pod dzieckiem

W niedzielę przed godziną 2. po południu dwójka rodziców z synkiem wybrała się na wycieczkę. Wypożyczyli łódź elektryczną w wypożyczalni sprzętu przy bulwarze nad Narwią i zaczęli rejs w familijnych nastrojach, płynąc wpierw pod prąd rzeki. W drodze powrotnej niespodziewanie ujrzeli na skarpie po lewej stronie, że jakiś rowerzysta wpada do wody. Natychmiast ruszyli mu na ratunek.

Na bulwarze w niedzielę około godziny 15. znajdował się radny Marcin Mieczkowski. Zaskoczyło go, czemu na parking przy Porcie Łomża przyjechała karetka Pogotowia Ratunkowego. Sanitariusz wyjaśnił: karetka została wysłana do wypadku, bo w pobliżu jest ktoś poszkodowany. Pan Marcin zauważył, że w oddaleniu poniżej na podeście basenu mariny portowej stoi przemoczony nastolatek (ok. 12-13 lat), ubrudzony w błocie, jedną ręką podtrzymuje drugą w okolicy łokcia. Ratownicy w ambulansie założyli szynę w okolicy łokcia nastolatkowi, uratowanemu przez wycieczkowiczów. W niedługim czasie pojawili się tam jeszcze dwaj chłopcy, również rowerzyści – prawdopodobnie rówieśnik i starszy, być może, opiekun - którzy przyprowadzili rower chłopca, pod którym nagle zarwała się skarpa kapryśnej Narwi.

Zdarzenie miało miejsce na odcinku pomiędzy Portem a plażą miejską, na wysokości starych kołków, które wystają z wody w okolicy dawnego baru. Miejscowa wieść głosi, że to pozostałości pali, do których flisacy mocowali bale - pnie spławianych rzeką drzew do tartaku. W tym miejscu rzeka na zewnętrznym zakręcie wymywa ziemię spod brzegu, tworząc tzw. burty. Na szczęście, wypadek widzieli wycieczkowicze z łodzi elektrycznej: wyłowili chłopca, wciągnęli na łódkę, przywieźli do basenu portowego i zadzwonili po Pogotowie Ratunkowe.

- Dobrze, że w niedzielę nastolatek, spadając z wysokości kilku metrów, nie uderzył głową w któryś z wystających pali przybrzeżnych – komentuje to szczęście w nieszczęściu radny Mieczkowski.

Przypomnijmy, że teren od Portu Łomża do plaży miejskiej należy do Miasta Łomża. Włącznie ze ścieżką nad burtą...

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146


Zdjęcia: Wypożyczalnia EKOBoatRental

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę