Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży Jan Leszczewski

Główne zdjęcie
Sędzia Jan Leszczewski nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży

Sędzia Jan Leszczewski, dotychczasowy wiceprezes, który od trzech miesięcy pełnił obowiązki prezesa Sądu Okręgowego z Łomży, został powołany przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro na 6-letnią kadencję Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży.

Sędzia Jan Leszczewski (lat 59) od 12. lutego 2018 wykonywał funkcje prezesa Sądu Okręgowego w Łomży. Jest absolwentem wydziału administracji (1983) i wydziału prawa (1985) filii UW w Białymstoku (obecnie UwB), podyplomowego studium prawa europejskiego PAN i prawa gospodarczego UW. Po studiach pracował w Prokuraturze Rejonowej w Łomży, w latach 1990 – 95 był prokuratorem rejonowym, potem w Sądzie Rejonowym w Łomży, a od 2005 w Sądzie Okręgowym. Przez ostatnie cztery lata był wiceprezesem Sądu Okręgowego w Łomży, a od połowy lutego, po odwołaniu przez ministra Ziobrę dotychczasowego prezesa  sędziego Sławomira Bagiński, pełnił obowiązki prezesa. W poniedziałek 21 maja minister  sprawiedliwości powołał go na 6-letnią kadencję Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży. 
Sędzia Jan Leszczewski od sierpnia 2013 jest również komisarzem wyborczym. Dwa miesiące temu został ponownie powołany na tę funkcję przez Państwową Komisję Wyborczą. Jako komisarz wyborczy musi zachować apolityczność, nie należeć do partii i dopilnować, by wybory przebiegały zgodnie z prawem, były uczciwe, transparentne, miały prawny przebieg i prawdziwy wynik. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę