Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

SKUP-SUSZENIE ZIÓŁ

M.Lubiejewski z żoną Jolantą
M.Lubiejewski z żoną Jolantą
w Nowogrodzie Nasza Redakcja postanowiła przybliżać Państwu działające w regionie firmy oraz osoby je prowadzące. Oto jeden z zakładów, który wpływa na obniżanie stopnia bezrobocia w naszej gminie. Zakład SKUP-SUSZENIE ZIÓŁ prowadzi Pan Mirosław Lubiejewski z żoną Joanną. Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej Pan Mirosław był rolnikiem. Firma powstała w 2002 roku. Swoim działaniem obejmuje prawie całą Polskę, jednak najwięcej dostawców ziół ma na wschód od Wisły. Aby uniknąć udziału pośredników w skupie, odbierają towar bezpośrednio od zbieraczy. Asortyment jest raczej stały, z niewielkimi zmianami, gdy wpływają specjalne zamówienia. Trzon produkcji to ziele pokrzywy, owoc czarnego bzu i jarzębiny oraz kwiat lipy. Zakład zajmuje się sortowaniem, suszeniem i pakowaniem surowca do dalszej produkcji. Odbiorcami są duże firmy zielarskie, znane na rynku. Gwarantuje to pewność i rzetelność w płatnościach. Szczyci się wysoką jakością surowca pochodzącego głównie z terenu Kurpiowszczyzny ponieważ jest to obszar jeszcze nie skażony przemysłem, a częste kontrole i badania próbek ziół to potwierdzają. Z uwagi na to, że jest to produkcja sezonowa, aby utrzymać działalność cały rok, rozpoczęto od 2 lat dodatkowo produkcję łubianek. W tym celu drewno kupowane jest od prywatnych właścicieli bądź u pośredników. Kupno z lasów państwowych jest niemalże niemożliwe ze względu na wymagania przetargowe obejmujące duże ilości drewna. Produkcja zakładu daje zatrudnienie sięgające w sezonie do 20 osób. Pomimo dużego bezrobocia właściciele firmy mają problem z zatrudnieniem mężczyzn, którzy podejmując pracę mają na ogół wygórowane oczekiwania dotyczące płac. Innym problemem jest brak dostępności do tanich kredytów, które umożliwiłyby szybszy rozwój i rozbudowę działalności firmy. Nieregularność wpływów ze sprzedaży towaru eliminuje zakład z rynku kredytowego. Obsługiwane przez komputery banki odrzucają małe firmy o niewielkim kapitale. Nawet posiadanie w danym banku rachunku nie gwarantuje przyznania kredytu. Problemy powiększają także dość wysokie podatki od nieruchomości. Charakter produkcji wymaga dużych powierzchni, co powoduje wzrost tych opłat. Na tej płaszczyźnie widzą właściciele firmy współpracę z samorządem, który ustala wysokość podatku. Pomimo trudności trapiących Państwa Lubiejewskich, będą rozwijać działalność ku swojemu i pracowników zadowoleniu. Maciej Estkowski.Skup, suszenie i sprzedaż ziół -Tel.086 212 54 58 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę