Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

GRZYMAŁY

Sołtys wsi Grzymałyz Pan Jarosław Modzelewski
Sołtys wsi Grzymałyz Pan Jarosław Modzelewski
Sołtysem wsi Grzymały jest Pan Jarosław Modzelewski (lat 43). Proszę opowiedzieć o swojej rodzinie i pracy.
J.M Żona Zofia pochodzi z Wąsosza, mamy dwoje dzieci; córka uczy się w Technikum Technologii Żywności w Łomży a syn w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Marianowie. Prowadzę gospodarstwo rolne o powierzchni 25 ha ziemi własnej i 12 ha dzierżawy. Mam 20 sztuk bydła mlecznego i 8 szt. młodzieży. Żywienie bydła opieram głównie na własnych paszach. Posiadam odpowiedni sprzęt do produkowania siano-kiszonek w belach, z kukurydzy robię kiszonkę, a zboże mielę na śrutę. Dokupuję tylko niezbędne śruty (sojowa, rzepakowa). Gospodarstwo moje wyposażone jest w zbiornik do przechowywania mleka, dzięki czemu mleczarnia odbiera je raz na dwa dni.
Jak dużą wsią są Grzymały?
J.M We wsi znajduje się 30 gospodarstw. Większość rolników nastawiona jest na chów bydła mlecznego. Od 11 gospodarstw mleczarnia odbiera mleko bezpośrednio z podwórza. Tylko jeden rolnik zajmuje się hodowlą tuczników.
Od kiedy jest Pan sołtysem i co należy do Pana obowiązków?
J.M Sołtysem jestem od 3 lat. Do moich obowiązków należy: -rozniesienie nakazów oraz zebranie podatku za co otrzymuję prowizję. Z uwagi na to, że większość rolników jest zwolniona z podatku to prowizja moja jest niewielka i wynosi ok. 100 zł na kwartał., - zgłaszanie do Urzędu Gminy awarii oświetlenia ulicznego, odśnieżania i naprawy dróg, -informowanie mieszkańców o zebraniach wiejskich, -uczestniczenie w sesjach Rady Miejskiej oraz przekazywanie informacji istotnych dla mieszkańców wsi.
Jakie ma Pan plany na przyszłość?
Chętnie zwiększyłbym pogłowie krów o 8-10 szt., niestety, na dzień dzisiejszy nie można zwiększyć kwoty mlecznej, którą mi przydzielono. Z programu ”Przystosowanie gospodarstw do standardów unijnych” otrzymałem dotację na budowę szamba.
Co chciałby Pan załatwić dla mieszkańców wsi Grzymały?
J.M Najpilniejszą sprawą jest położenie asfaltu na drodze od wsi do szosy Łomża-Nowogród i do Sławca.
Lilia Estkowska 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę