Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Z kart historii regionalizmu kurpiowskiego”Przesłanie Adama Chętnika Do młodzieży szkolnej w spuściźnie naukowej i testamencie duchowym dla przyszłych pokoleń młodzieży polskiej „W tym jednym świętym słowie – Polska Zawarto całą historię trudu, znoju Lecz i krwi wielu Pokoleń Twoich Dziadów Którzy tę Polskę stworzyli dl Ciebie” / Adam Chętnik – „Odezwa do Junaków”/ Powyższy fragment utworu pochodzi z okresu historii, gdy Polska zmagała się z przeciwnościami czasu zniewolenia, gdy kształtowała się kurpiowska polska i narodowa moralność polskiej młodzieży. Jako twórca „Junactwa” –Adam Chętnik wierzył głęboko, iż młodzież jest skarbnicą wartości zakorzenionych przez wieki w tradycji i historii Kurpiowszczyzny.
W Nowogrodzie w roku 1939 w opracowaniu „O Junactwie i Junakach” pisał, iż: „…Wielkie rzeczy tworzą się nieraz z drobnych na pozór epizodów… Sama nazwa >>Junak

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę