Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kolejny protest rolników w Marianowie

Trzeci protest rolników to nie tylko blokada drogi w Marianowie, ale i przejazdy traktorami po Łomży. Policja samochody kieruje na objazdy.

Około 150 ciągników i 50 samochodów zdaniem policji bieże udział w bolokadzie drogi krajowej 61/63 w Marianowie. To trzeci, z czterech protestów zgłoszonych. Postulaty rolników można sprowadzić do dwóch kwestii. Pierwsza to odrzucenie europejskiego zielonego ładu, druga to powstrzymanie zdaniem rolników niekontrolowanego importu płodów rolnych z Ukrainy. 

W pierwszym przypadku rolnicy mogą mówić juz o pewnym zwycięstwie. W czwartek media informowały o reakcji Komisji Europejskiej, która omawiana ma być na poniedziałkowym posiedzeniu ministrów w Brukseli. Z doniesień medialnych wynika, że KE chce uprościć wiele wymogów środowiskowych i administracyjnch. Jest także mowa o cofnięciu obowiązkowego 4% ugorowania gruntów rolnych. W środę KE zgodziła się na wycofanie projektu przepisów w sprawie ograniczania pestycydów.

Protest w Marianowie powinien zakoończyć się do godziny 15.

We wtorek 27 lutego rolnicy planują dużą manifestację i gwiaździsty marsz w Warszawie. Nie będzie to najazd ciągnikami, a autobusami i tam przemarsz pod Sejm i urzędy centralne. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę