Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. Tematem prezentacji konkursowych są wierzenia i zwyczaje całego roku obrzędowego. Przegląd odbędzie się w dniach 18-19 lutego w Łomży, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, ul. Sadowa 12. Początek Przeglądu godzina 12.00. Wstęp bezpłatny.

Celem Przeglądu jest prezentacja tradycyjnych i współczesnych form teatru ludowego nawiązującego do świąt (Boże Narodzenie, Nowy Rok, Trzech Króli, Wielkanoc), uroczystości rodzinnych (wesele, chrzciny, rajby), zwyczajów związanych z pracą na roli i w gospodarstwie domowym (kiszenie kapusty, dożynki) oraz upowszechnianie i kontynuacja tradycyjnych form teatru ludowego.
W Przeglądzie mogą wezmą udział zespoły, które przygotują i przedstawią program zaczerpnięty z autentycznego folkloru z zachowaniem wierności tradycji regionalnej oraz zespoły, które opracują program wykorzystujący elementy tradycji regionalnych.
Na Przegląd Wojewódzki przyjeżdżają najlepsze teatry wytypowane wcześniej na przeglądach powiatowych.
Spektakle oceniane będą w dwóch kategoriach:
- teatru wiernego tradycji, gdzie będą brane pod uwagę: rekwizyty, kostiumy, autentyzm, gwara, a także reżyseria teatralna,
- teatru wykorzystującego elementy tradycji, gdzie oceniane będą: budowa scenariusza, reżyseria, scenografia, kultura języka.
Najlepsze zespoły otrzymają nagrody przydzielone przez jury Przeglądu oraz zostaną wytypowane na przeglądy ogólnopolskie.

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Współorganizatorzy:
Domy i ośrodki kultury Województwa Podlaskiego

Impreza odbywa się przy pomocy finansowej:
* Marszałka Województwa Podlaskiego
* Starosty Łomżyńskiego
* Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku
* Kuratorium Oświaty w Białymstoku

Patronat honorowy:
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek Biskup Łomżyński

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę