Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Kierowca z pijanego autobusu skazany

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, trzyletni zakaz prowadzeni samochodów a do tego jeszcze 400 zł na cele społeczne – taki wyrok wydał łomżyński Sąd Rejonowy pijanemu kierowcy miejskiego autobusu linii nr 8. Przypomnijmy w październiku ubiegłego roku Krzysztof N. prowadził autobus MPK, mając we krwi 3 promile alkoholu. Pijany kierowca został zatrzymany po tym jak wystraszeni pasażerowie wezwali policję.

Do zdarzenia doszło 13 października 2005 roku około godz. 20.45. Był to ostatni kurs, który miał tego dnia prowadzić ten kierowca. Do bazy nie dojechał. Na Alei Piłsudskiego (na wysokości Stokrotki) został zatrzymany przez policyjny patrol. Badanie alkomatem potwierdziło, to co było widać i czuć... w wydychanym powietrzu miał ponad trzy promile alkoholu.
Sprawa była na tyle bulwersująca, że prokuratura na wniosek dziennikarzy po raz pierwszy zgodziła się ujawnić dane osobowe kierowcy.
43- letni Krzysztof N. W łomżyńskim MPK pracował od 18 lat. Na drugi dzień po zatrzymaniu przez policję został zwolniony z pracy. Teraz sąd odebrał mu prawo prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu przez najbliższe trzy lata... Wyrok nie jest prawomocny.

zobacz też:
* Kompletnie pijany eMPeK
* Łomża: prokuratura stawia zarzuty pijanemu kierowcy autobusu i ujawnia dane osobowe
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę