Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

30 lat Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.

ŁTN rozpoczęło działalność w 1975 roku. Celem Towarzystwa jest krzewienie nauki i pielęgnowanie kultury, inspirowanie i popieranie badań naukowych oraz gromadzenie wszelkich materiałów naukowych ze szczególnym uwzględnieniem dziejów regionu, jego odrębności językowych i kulturowych.

ŁTN prowadzi działalność naukową, wydawniczą i popularyzatorską. Organizuje seminaria doktoranckie oraz sesje naukowe i popularnonaukowe. Członkowie Towarzystwa podejmują badania naukowe z zakresu historii społeczeństwa i miast regionu, językoznawstwa, socjologii i przyrody. Niemal od samego początku Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe prowadzi działalność wydawniczą. W tym okresie ukazało się 89 publikacji.
ŁTN posiada również bibliotekę z bogatym księgozbiorem liczącym obecnie ponad 16 tysięcy woluminów. Znaczącą część zasobów książkowych ŁTN stanowią starodruki oraz wydawnictwa z XIX i początku XX wieku.
Obecnie Towarzystwo liczy 214 członków. Prezesem Zarządu Towarzystwa jest prof. Michała Gnatowski.
Dziś o godz. 16 w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży odbędzie się wernisaż wystawy „Na szali historii i współczesności” z okazji 30-lecia Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę