Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Kiedy czwartoklasiści z Łomży dostaną laptopy

Łomżyńscy czwartoklasiści w ramach bezpłatnych laptopów otrzymają Lenovo V15 G3 IAP CTO. Tak wynika z informacji opublikowanej przez ministerstwo cyfryzacji, choć do pełni szczęścia, czyli odbioru, musza się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego uczniowie IV klas publicznych i niepublicznych szkół podstawowych mieli otrzymać bezpłatne laptopy. Co prawda kilka dni temu ministerstwo cyfryzacji rozstrzygnęło przetarg na laptopy dla regionu łomżyńskiego, to jak słyszymy w ratuszu komputery „uczniowie otrzymają nie później niż w grudniu”. Na pewno nie we wrześniu -  jak zapowiadało ministerstwo -  ponieważ „nie wcześniej niż w październiku” laptopy mają dotrzeć do urzędu miejskiego. Będą to komputery marki Lenovo V15 G3 IAP CTO, które następnie trafią do szkół i stamtąd, po załatwieniu formalności, rodzice będą je odbierać. 

Ministerstwo opublikowało już wzory umów, które będą podpisywać rodzice. Z wcześniejszych informacji wynika, że to do nich należy decyzja czy sprzęt przejmują na własność czy na użyczenie. Niezależnie od wariantu umowa zawierana będzie na 5 lat. W tym czasie rodzice nie będą mogli sprzedać, wynająć czy przekazać komuś trzeciemu wspomnianych komputerów. 

Rodzice będą zobowiązani przez pięć lat do nieusuwania wzorów graficznych, oznaczeń, symboli, naklejek licencyjnych znajdujących się na przekazanych laptopach. Będą też musieli okazywać sprzęt w siedzibie szkoły, do której uczęszcza uczeń, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. 

Po tych 5 latach sprzęt przejdzie na własność rodzin z wyjątkiem tych, którzy podpisali umowy użyczenia. Oni będą musieli otrzymane komputery oddać.

Jeśli uczeń posiada już sprzęt przekazany w ramach innego programu, będzie musiał wybrać, który komputer zostaje u niego. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę