Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pierwsze w tym roku umowy Programu Maluch +

Główne zdjęcie
Fot. PUW

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał pierwsze umów z beneficjentami Programu Maluch+ w województwie. Wśród nich znalazły się projekty Łomży i Piątnicy.

75 wniosków na ponad 176 mln zł wpłynęło z województwa podlaskiego do Programu „MALUCH+” na lata 2022-2029.

- Założeniem było objęcie tym programem wszystkie gminy w naszym kraju, dlatego priorytetem było to, żeby w pierwszej kolejności placówki opieki nad dziećmi do lat trzech powstawały tam, gdzie ich do tej pory nie było. Wnioski mogły jednak składać wszystkie samorządy i tak jak w poprzednich edycjach - stowarzyszenia, fundacje, podmioty prywatne - wyjaśniał wojewoda podlaski. 

Miasto Łomża otrzyma ponad 4,2 mln zł na 140 nowych miejsc i prawie 5,7 mln zł na dofinansowanie miejsc istniejących. Planowane jest utworzenie dwóch publicznych żłobków. 

- Jeden ze żłobków powstanie przy przedszkolu - dużej inwestycji realizowanej z Polskiego Ładu, z którego dostaliśmy prawie 13 mln zł. Otwarcie planujemy na przyszły rok. Drugi żłobek również powstanie przy nowym przedszkolu - mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 

Po raz pierwszy z programu skorzysta Gmina Piątnica. 

- Wybudujemy pierwszy żłobek w powiecie dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu w wysokości 4 mln zł, teraz dołożymy do tego ponad 4 mln zł z programu Maluch+. Placówka będzie funkcjonowała dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 3 mln zł. Będziemy mieli nowoczesny obiekt dla 100 maluszków przy kompleksie oświatowym w Piątnicy - podkreślał wójt Piątnicy Artur Wierzbowski. 

„MALUCH+” jest programem integrującym środki europejskie – środki z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) oraz z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach perspektywy finansowej 2021-2027 – a także środki budżetu państwa. W związku z tym, że Polska nie może korzystać z funduszy KPO "programy z KPO są realizowane w ramach prefinansowania krajowego" - tłumaczył rzecznik rządu, czyli ze środków krajowych.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę