Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Rozwijaj swoje dziecko w obszarze nowych technologii i IT z GoITeens Polska: jakie umiejętności mu to da?

Jednym z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się obszarów edukacyjnych jest kierunek związany z IT i nowymi technologiami. Wpływa na wszystkie dziedziny życia. Eksperci radzą, że warto rozpoczynać naukę technologii w dzieciństwie, , ponieważ dzieci łatwiej przyswajają nowe informacje. Naukę programowania dziecka można porównać do nauki języków obcych, których w dzieciństwie uczy się z większą łatwością i szybciej.

Jakie kursy programowania oferujemy w GoITeens Polska

Dzieci w wieku 7-12 lat mogą wziąć udział w kursach programowania dla dzieci online i zdobyć aktualną i rzetelną wiedzę w tym obszarze. Biorąc udział  zajęciach w naszej szkole dzieci uczą się podstaw programowania, a także rozwijają umiejętności komunikacji interpersonalnej, myślenia logicznego i umiejętności koncentracji. 

Na dzień dzisiejszy dostępne są kursy programowania dla dzieci  w różnym wieku

Wiek

Opis

7-9 lat

Początkującym  oferujemy naukę w w popularnym środowisku Scratch. Można w nim tworzyć zabawne animacje i gry. Program jest łatwy do nauczenia, zrozumiały i dostosowany dla dzieci. Pracując z nim, dzieci uczą się znajdować związki przyczynowo-skutkowe, rozwijają logiczne myślenie i zdolności twórcze.

9-12 lat

Minecraft — popularna wśród dzieci gra, która pomoże Ci również w nauce programowania. Dedykowana platforma edukacyjna rozwija zaangażowanie i sprzyja nauce. Dzieci uczą się budować algorytmy, tworzyć wideoblogi i prezentacje.

od 13 lat

Młodzież w tym wieku uczymy projektowania cyfrowego. Uczniowie  tworzą aplikacje i strony internetowe przy użyciu różnych narzędzi.

 

Wszystkie kursy IT online z certyfikatem obejmują wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Na lekcjach wykorzystywane są nowoczesne technologie i narzędzia. Dzieci z niecierpliwością czekają na każde kolejne spotkanie. Program jest zbudowany tak, aby rozbudzać dziecięcą ciekawość i rozwijać gotowość do przyswajania różnych treści edukacyjnych. Oferujemy bezpłatne lekcje próbne  po to, aby ocenić jakość nauczania i wybrać kurs odpowiadający potrzebom i umiejętnościom dziecka. Czas trwania tej lekcji to 50 minut. Rodzice mogą pełnić rolę obserwatorów, aby zobaczyć, jak wygląda proces edukacyjny z nami. 

Kurs kończy się certyfikatem, który stanowi potwierdzenie przyswojonej wiedzy i zdobytych umiejętności. 

Jakie umiejętności rozwijają  kursy programowania dla dzieci

Szkoła programowania wspiera rozwój kompetencji przyszłości niezbędnych na przyszłym rynku pracy. . Uczniowie uczący się programowania poszerzają swoje horyzonty, rozwijają procesy poznawcze i kognitywne. Są bardziej świadomi tego, jak zbudowane są połączenia logiczne i do czego służą.

Włoscy naukowcy skupili się na pozytywnym związku programowania z rozwojem dziecka. W swoich badaniach zauważyli, że kodowanie w szkole podstawowej miało pozytywny wpływ na zdolności obliczeniowe, elastyczność poznawczą i planowanie. Dwa badania wykazały, że dzieci uczone programowania od najmłodszych lat osiągały najlepsze wyniki. Wynika to z faktu, że psychika małych dzieci jest bardziej wrażliwa i podatna na prawidłowe kształtowanie się funkcji wykonawczych.

Twórcze umiejętności

Uczniowie na poziomie początkującym rozwijają pewność siebie.  Tworzenie programu lub kodu często porównuje się do magii. Dzięki programowaniu tworzymy niesamowite rzeczy, szukamy niestandardowych rozwiązań i testujemy nowe podejścia. Maluchy odkrywają wspaniały świat pełen nieskończonych możliwości, który zbudowany jest na programowaniu. 

Myślenie krytyczne

Wykonując zadania, dzieci budują łańcuchy przyczynowo-skutkowe, ,uczą się analizować sytuację i krytycznie podchodzić do rozwiązywania problemów. Nauczą się zrozumieć, że aby rozwiązać skomplikowany problem trzeba go będzie najpierw podzielić na mniejsze części. Takie podejście pomoże im rozwinąć myślenie algorytmiczne. 

Pracowitość i wytrwałość

Aby stworzyć projekt, rozwiązanie wielu wyzwań wiązać się będzie z pewnym wysiłkiem.

Umiejętności rozwijane w takim miejscu, jak nasza szkoła programowania dla dzieci, przyczyniają się do rozwoju:

  • wytrwałości,

  • myślenia logicznego i krytycznego,

  • koncentracji. 

Ucząc się programowania w trybie online, dzieci nauczą się nie poddawać przy pierwszych trudnościach, ale szukać rozwiązań problemu i dalej dążyć do celu.

Odwrócone myślenie

Podczas kodowania można cofnąć się o kilka kroków, poprawić to, co zostało napisane, wprowadzić zmiany i spróbować ponownie. Takie podejście sprzyja kreatywnemu rozwiązywaniu problemów i planowaniu. 

Umiejętności matematyczne

Kursy programowania dla dzieci online pomagają wykorzystywać wiedzę matematyczną w praktyce. i Uczniowie poszerzają swoje horyzonty, korzystając z informacji związanych również z innymi obszarami.

Lekcje programowania pozwalają również uczyć się wyciągać wnioski z błędów oraz rozwijać umiejętności komunikacyjne. Wsparcie nauczycieli odgrywa tutaj niemałą rolę. 

Szkolenia IT — najlepsze inwestycje w przyszłość dziecka

Nauka technologii informacyjnych w szkole GoITeens Polska pozwoli także:

  1. Rozwijać myślenie algorytmiczne . Tworząc kody, dzieci uczą się szybko konstruować łańcuchy przyczynowo-skutkowe,  starając się przewidzieć skutki zastosowanego rozwiązania. Dziecko uczy się kreatywności i różnorodności. 

  2. Rozwijać proaktywność. Tworzenie robotów i innych podobnych mechanizmów poprzez pisanie kodów pomaga dzieciom przemyśleć fabułę i zbudować sekwencję działań. Dzieci uczą się prezentować swoje własne projekty, budować fikcyjne historie. Argumentują swoje opinie, tłumacząc dlaczego działania mają być akurat takie 

Rozwijać zamiłowanie i gotowość do zdobywania wiedzy. Internetowe lekcje programowania zachwycają młodych adeptów sztuki programowania, rozwijając ich zaangażowanie i motywację do efektywnej nauki i samodzielnego zdobywania wiedzy.  

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT jest dziś bardzo duże. Informatyka jest potrzebna niemal w każdej dziedzinie. Ucząc się programowania, dziecko stawia pierwsze kroki w informatyce. Być może w przyszłości zostanie specjalistą, o którego zabiegać będą najlepsze firmy na świecie. 

Eksperci twierdzą, że w ciągu najbliższych kilku lat na rynku IT nie nastąpią żadne radykalne zmiany. Zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pozostanie znacznie większe niż liczba absolwentów.

Potrzeba czasu i doświadczenia, aby stać się specjalistą w programowaniu. Pierwsze kroki w programowaniu można stawiać już w dzieciństwie, zapisując dziecko na kursy programowania w szkole GoITeens Polska. 

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę